30 09 2019 sumo

 

13-letni kwidzynianin Patryk Polech z klubu JUDO Zielińscy Kwidzyn, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4, został Mistrzem Europy w Sumo młodzików. Tej niebywały sukces miał miejsce podczas Mistrzostw Europy na Węgrzech, które zostały rozegrane w dniach 26-29.09.2019 r. W ćwierćfinale rozprawił się z reprezentantem Węgier, a następnie w półfinale zmierzył się z Rosjaninem. Obronną ręką wyszedł z finałowego „bratobójczego” pojedynku rozegranego z reprezentantem Polski. Cieszymy się z tego sukcesu i chylimy czoła przed sukcesem jakim był udział tego młodego sportowca w ME. Zaszczyt powołania do reprezentacji Polski i start w tej imprezie okupiony był wygranymi 17 walkami na krajowych arenach. Start w ME okazał się również sukcesem dla innej zawodniczki klubu JUDO Zielińscy Kwidzyn. Aktualna Mistrzyni Polski Klaudia Kaczor, choć była faworytką turnieju, uplasowała się na dobrym 5. miejscu. Droga Klaudii do startu w ME sumo okupiona była 24 zwycięskimi walkami. Młodym zawodnikom gratulujemy hartu ducha, wytrwałości oraz życzmy kolejnych startów na arenach światowych. Istniejący od sześciu lat klub JUDO Zielińscy Kwidzyn trenuje dzieci i młodzież pod okiem trenerów Tomasza Wiśniewskiego i Artura Korocińskiego.

Jak mówi trener Tomasz Wiśniewski praca klubu, czyli treningi i starty w zawodach koncentrują się na JUDO. Zatem zwycięski udział w ME w sumo cieszy tym bardziej.

Zdjęcia: Artur Korociński

 

 

30 09 2019 sumo1

30 09 2019 sumo2

30 09 2019 sumo3

Poprzedni artykułWspaniałe zakończenie sezonu maratonów rowerowych w Kwidzynie
Następny artykułDrużynowe Mistrzostwa Powiatu w Szachach w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiad – rok szkolny 2019/2020