Zawody Milko Mazury
fot. Mateusz Klimek

Już w najbliższą niedzielę – 10 września Kwidzyn ponownie stanie się gospodarzem cyklu wyścigów na rowerach górskich, organizowanego przez Stowarzyszenie Luz Grupa. Amatorzy MTB będą mogli zmierzyć się z wymagającym i najdłuższym dystansem sezonu, pełnym ścieżek typu singletrack, krętych zjazdów i podjazdów, które dostarczą im niezapomnianych wrażeń.

Biuro zawodów oraz start i meta wyścigów zlokalizowane będą przy zamku.

Rywalizacja odbędzie się na dystansach: PRO (100,5 km), EXPERT (73,3 km), HOBBY (40,4 km) oraz FUN (23 km), który jest propozycją dla początkujących kolarzy górskich i turystów odwiedzających Kwidzyn. Do udziału w wyścigach zapraszamy także miłośników rowerów elektrycznych, którzy będą mogli sprawdzić się w Electofun Bosch E-Bike Race. Rywalizacja E-bike’ów odbędzie się na dystansie 73 km.

Głównym atutem etapu jest mocno pagórkowaty teren z sumą przewyższeń około 500 m na okrążeniu, który sprawi, że każdy uczestnik poczuje dreszczyk emocji i satysfakcję z pokonania własnych słabości.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch wyścigach Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich oraz Łaciate Junior Strider Race. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział jest bezpłatny, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej na stronie organizatora.

Wyścigi Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich będą dobrą okazją do rywalizacji z najlepszymi młodymi kolarzami z regionu na specjalnie przygotowanych trasach.

Na adeptów szkółek kolarskich czeka:

Łaciate Junior Race 1 – Skrzaty – 800 m
Łaciate Junior Race 2 – Bystrzaki – 4 km
Łaciate Junior Race 3 – Wentylki –  6 km
Łaciate Junior Race 4 – Żak / Żaczka-  8 km
Łaciate Junior Race 5 – Młodzik / Młodziczka – 10 km

Na najmłodszych w wieku od 1,5 do 5 lat czekać będą jak zawsze wyścigi Łaciate Junior Strider Racing, które rozegrane będą o godz. 12.00 w czterech grupach wiekowych:

STRIDER Racing 1 – do 2 lat (chłopcy i dziewczynki)​
STRIDER Racing 2 – 3 lata (chłopcy i dziewczynki)
STRIDER Racing 3 – 4 lata (chłopcy i dziewczynki)
STRIDER Racing 4 -5 lat (chłopcy i dziewczynki)

Dekoracja maluchów odbędzie się o 12:30. Aby były równe szanse dla wszystkich, młodzi zawodnicy będą mogli się ścigać tylko na rowerkach Strider. Na uczestników łaciate Junior Strider Racing czekać będą dodatkowe atrakcje.

Kwidzyn to przedostatni tegoroczny etap mazurskiego cyklu. Zakończenie sezonu nastąpi 17 września w Lidzbarku Warmińskim.

Szczegółowy program wyścigów:

10:00 – Start wyścigu PRO

10:10 – Start wyścigu EXPERT

10:15 – Start wyścigu HOBBY/WIELKA STÓWA

10:20 – Start wyścigu E-Bike Race

12:00 – Wyścigi Łaciate Junior Strider Racing

12:30 – Dekoracja zwycięzców Łaciate Junior Strider Racing

13:30 – Dekoracja kategorii PRO/EXPERT/HOBBY/WIELKA STÓWA/E-Bike Race

14:30 – Start wyścigu Młodzik/Młodziczka/FUN

14:35 – Start wyścigu Żak/Żaczka

15:40 – Start wyścigu Wentylki

16:10 – Start wyścigu Bystrzaki

16:30 – Start wyścigu Skrzaty

17:00– Dekoracja kategorii Młodzik/Młodziczka/FUN/Wentylki/Żak/Żaczka/Bystrzaki/Skrzaty

Milko Mazury MTB Etap 8 – Arena XC Kwidzyn organizowany jest przez Stowarzyszenie Luz Grupa we współpracy z Urzędem Miasta Kwidzyna.

Komunikat o utrudnieniach w ruchu drogowym

 

Poprzedni artykułPyszne Spotkanie po sąsiedzku
Następny artykułKomunikat o utrudnieniach w ruchu drogowym