W poniedziałek 13 września rozegrana została pierwsza konkurencja tegorocznych Szkolnych Mistrzostw Świata w biegu na orientację. Mistrzostwa rozgrywane są co 2 lata w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych, tegoroczna edycja odbywała się w stolicy Serbii Belgradzie.

Od razu też napłynęła z Bałkanów fantastyczna wiadomość, bowiem reprezentantka Polski, zawodniczka UMKS Kwidzyn Hanna Perfikowska  w niezwykle wymagającym i niespotykanym w Polsce terenie, a w dodatku w 30 stopniowym upale, wywalczyła wicemistrzostwo świata i srebrny medal Mistrzostw. Sukces ten jest potwierdzeniem świetnych tegorocznych wyników Hani i najlepszą z możliwych nagród za lata wysiłku wkładanego na treningi. Hania przegrała jedynie z doskonale znającą podobne tereny Słowenką i zdecydowanie wyprzedziła trzecią na mecie zawodniczkę ze Słowacji.

Hanna Perfikowska na co dzień jest uczennicą Liceum Społecznego w Kwidzynie i trenuje w UMKS Kwidzyn pod okiem trenerów Przemysława Jędrasa i Tomasza Müllera. Warto też dodać, że wyjazd na Szkolne Mistrzostwa Świata w Serbii w dużym stopniu był możliwy dzięki dużemu wsparciu i zaangażowaniu Miasta Kwidzyna, Starostwa Powiatowego w Kwidzynie oraz ówczesnego International Paper Kwidzyn (obecnie MM Polska).

Poprzedni artykułZakończenie lata – dla wielbicieli siatkówki!
Następny artykułprzetarg ustny nieograniczony – ul. Malborska