Foto: Grzegorz Drosiński

13 września 2020 r. odbędzie się kolejna edycja Północna Liga MTB XC.
Impreza ta, jest inicjatywą kilku klubów kolarskich między innymi z Grudziądza, Kwidzyna oraz Świecia. Jest to cykl wyścigów rowerowych organizowanych w formule XC.
XC lub inaczej CC oznacza Cross-Country i jest to wyścig organizowany na krótkich pętlach w granicach 4-5 km. Zawodnicy pokonują ją zazwyczaj przez około godzinę.

Kwidzyńska pętla, zlokalizowana będzie na malowniczych terenach leśnictwa Miłosna,
a o to, by z terenu wycisnąć jak najwięcej postarali się kolarze z nieformalnej grupy Cyklo Kwidzyn. Na trasie, która składa się w większości z wąskich ścieżek zwanych singlami będzie kilka sztywnych podjazdów, techniczne zjazdy oraz elementy z korzeniami. Panie i Juniorzy będą mieli do pokonania 2 okrążenia, zaś panowie powyżej 18 roku życia pojadą 4.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie na parkingu leśny przy ul. Strumykowej, zaś auta zaparkować będzie można na specjalnie do tego przygotowanym parkingu na terenie TR-W Miłosna.

Aby wziąć udział należy posiadać sprawny technicznie rower górski lub przełajowy, sztywny kask oraz w przypadku juniorów oświadczenie rodzica bądź prawnego opiekuna.

Zapisy oraz szczegółowy regulamin znajdują się na stronie https://wbtiming.pl/PLMTBXC
Uwaga obowiązuje limit 150 osób.

Zapraszamy też na oficjalny profil grupy www.fb.com/CykloKwidzyn po szczegółowe informacje.

Poprzedni artykułKKL Rodło na XXIII  Ogólnopolskich Igrzyskach LZS
Następny artykułChrobry wygrywa w Kwidzynie. Dziesięć bramek Tilte