Chcesz zmienić swoją ulicę, osiedle? Masz pomysł na przedsięwzięcie, które poprawi Twoje otoczenie? Uaktywni, zmobilizuje Twoje sąsiedztwo? Właśnie masz taką okazję – zgłoś projekt do KBO.

Nabór do kolejnej edycji Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego rusza 24 lipca 2023 r. Na projekty czekamy do 10 września 2023 r.

Na realizację projektów zgłoszonych w ramach IX edycji KBO przeznaczona jest kwota 1 004 700,00 zł.

Budżet Obywatelski to środki z budżetu miasta  przeznaczone na realizację pomysłów, które w głosowaniu wybrali sami mieszkańcy.

Inicjatywa działa w Kwidzynie od 2015 r. W tym czasie udało się zrealizować wiele przedsięwzięć, jak choćby Park Rekreacyjny Balaton, rozbudowa i zadaszenie sceny wraz z montażem ławek na Placu Jana Pawła II, budowa boiska wielofunkcyjnego i siłowni plenerowej na Osiedlu Bajkowym, przebudowa deptaka na ul. Miedzianej, tor rolkowo-wrotkowy, zdroje pitnej wody, aktywne przejścia dla pieszych, butelkomat, place zabaw, m.in. na terenach rekreacyjnych nad Liwą, zakup i montaż boiska modułowego na stadionie. Wkrótce ruszą kolejne realizacje wybrane w ubiegłorocznym głosowaniu: m.in. oświetlenie górnego boiska na stadionie czy zagospodarowanie terenów przy ścieżce rowerowej na ul. Toruńskiej.

Zgłoś projekt! Kolejny zrealizowany pomysł może być Twój!

Więcej informacji znajdziecie na kbo.kwidzyn.pl

Poprzedni artykuł9. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy
Następny artykułMural na ulicy Braterstwa Narodów