Sekcji modelarstwa lotniczego i kosmicznego MTS w Kwidzynie i prowadzi zajęcia modelarskie z dziećmi i młodzieżą w wieku od 10 do 18 lat. Zajmuje się budową modeli rakiet kosmicznych oraz modeli szybowców. Od wielu lat kwidzyńscy modelarze z powodzeniem biorą udział w zawodach modelarskich rozgrywanych w kraju i zagranicą. Wśród nich są wielokrotni reprezentanci Polski, medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski.

Tylko w zeszłym roku pracownia może się pochwalić dwoma dużymi sukcesami:

  • Jan Rabcewicz-Poczęsny został mistrzem Polski juniorów w klasie modeli wiropłatów,
  • Sebastian Szulc podczas Mistrzostwach Świata modeli kosmicznych, które odbywały się w rumuńskim Buzau zdobył z czteroosobową Reprezentacją Polski tytuł Drużynowego Mistrza Świata w klasie modeli rakiet czasowych z taśmą hamującą.

Serdecznie zapraszamy młodszych i starszych konstruktorów oraz wszystkich, którzy dopiero chcą nimi zostać. Zajęcia, które odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godz. 16:30 – 19:00 w modelarni przy ul. Słowiańskiej 13 w Kwidzynie (Czarna Sala). Modelarstwo rozwija bardzo szeroki wachlarz umiejętności, między innymi uczy cierpliwości i precyzji. Członkowie sekcji w okresie jesienno-zimowo-wiosennym budują własne modele, którymi następnie startują w zawodach.

Pracownia modelarstwa lotniczego i kosmicznego MTS Kwidzyn:

tel. 55 645 89 07 (do godz.15:30) / 501 560 480 (po godz. 15:30).

Poprzedni artykułGodziny pracy Urzędu Miejskiego dnia 31 grudnia 2021 r.
Następny artykułDofinansowanie obniżenia opłaty rodzica za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna