Fundacja Opiekuńcza MM Kwidzyn ogłasza konkurs na granty o łącznej wartości 50 000 zł z okazji 30-lecia swojej działalności.

Od 1994 roku przy kwidzyńskiej fabryce celulozowo-papierniczej funkcjonuje Fundacja Opiekuńcza MM Kwidzyn. W tym roku Fundacja świętuje 30-lecie swojej działalności oraz 20-lecie uzyskania statusu Organizacji Pożytku Publicznego i z tej okazji ogłosiła konkurs, w którym przekaże granty o łącznej wartości 50 000 zł.

Historia Fundacji Opiekuńczej rozpoczyna się dokładnie 23 grudnia 1994 roku, kiedy to oficjalnie została wpisana do urzędowego rejestru. Dokładnie tydzień później – 1 stycznia 1995 roku rozpoczęła swoją działalność. Fundacja została powołana przez Zarząd ówczesnej spółki International Paper-Kwidzyn (dziś MM Kwidzyn sp. z o.o. ) i do dnia dzisiejszego działa przy kwidzyńskiej fabryce celulozowo-papierniczej. 10 lat po powołaniu do życia Fundacji, 7 września 2004 roku, uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.

W głównej mierze działalność Fundacji jest finansowana z dobrowolnych wpłat pracowników fabryki oraz podwojenia tych wpłat przez spółkę MM Kwidzyn. Fundacja nie ponosi kosztów obsługi administracyjnej, ponieważ władze i zespół Fundacji stanowią pracownicy fabryki, którzy działają w ramach wolontariatu.

Celem statutowym Fundacji od początku działalności jest udzielanie pomocy osobom chorym i pokrzywdzonym w wyniku zdarzeń losowych oraz działania na rzecz poprawy warunków zdrowotnych i opieki społecznej, działanie na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ofiar katastrof i klęsk żywiołowych. Ponadto Fundacja działa także w zakresie finansowania, koordynowania i organizowania prac w zakresie budowy, rozbudowy i modernizacji obiektów służących działalności kulturalnej, edukacyjnej, oświatowej i sportowej oraz obiektów należących do instytucji i zakładów świadczących opiekę medyczną i pomoc społeczną.

W ciągu 30 lat działalności Fundacja przekazała ponad 21 milionów złotych wsparcia w Kwidzynie oraz całej Polsce. W tym czasie dzięki dotacjom pracowników kwidzyńskiej fabryki celulozowo-papierniczej oraz podwojeniu tych wpłat przez pracodawców Fundacja przekazała m.in.:

  • 3 500 000 zł na przebudowę i remont szpitala w Kwidzynie
  • 3 900 000 zł na budowę hali sportowej w Kwidzynie
  • 2 000 000 zł na budowę Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Górkach
  • 7 000 000 zł na wsparcie leczenia, rehabilitacji i zakup sprzętu medycznego
  • 1 700 000 zł na wsparcie ubóstwa (zakup żywności, węgla, odzieży)

Każdego roku Fundacja, w ramach posiadanych środków, udziela pomocy finansowej i rzeczowej dla osób lub instytucji ubiegających się o pomoc.

W tym roku Fundacja Opiekuńcza MM Kwidzyn świętuje podwójnie – 30-lecie powołania Fundacji oraz 20-lecie uzyskania statusu OPP. Z tej okazji Zarząd Fundacji zaprasza do udziału w konkursie, w którym Fundacja przekaże dwa granty o wartości do 20 000 zł i 30 000 zł na projekty, które wpisują się w cele statutowe działalności Fundacji.

„Misją Fundacji od samego początku jest pomaganie najbardziej potrzebującym. Z potrzeby serca z ogromną dumą realizujemy tę misję już od 30 lat. Świętując tę wspaniałą rocznicę chcemy podkreślić nasze zaangażowanie i przekazać dodatkowe wsparcie w postaci grantów. Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkie osoby oraz instytucje, które tak jak my są zaangażowane w niesienie pomocy innym. Jeśli dostrzegacie w swoim otoczeniu potrzeby społeczne związane z działalnością Fundacji i macie pomysł, jak realnie możemy wspólnie pomóc – zgłoście swój projekt do konkursu.  Szczególnie jesteśmy zainteresowani projektami, których realizacja pozwoli na osiągniecie długofalowego wsparcia i będą miały znaczący wpływ na poprawę życia potrzebujących”  – skomentowała Sława Szwajkowska z Fundacji Opiekuńczej MM Kwidzyn.

Zgłoszenia do konkursu trwają do 31 lipca, a rozstrzygnięcie przewidziane jest na wrzesień 2024 r.

Więcej szczegółów o wsparciu Fundacji oraz konkursie grantowym znajdą Państwo na stronie Fundacji: www.fundacjaopiekuncza.org

 

Poprzedni artykuł„Każdy uczeń jest inny – edukacja włączająca w Mieście Kwidzyn”
Następny artykułPowiślańska Szkoła Wyższa na szczycie rankingu!