kwidzyn logo

Lipali to polski zespół muzyczny założony przez Tomka „Lipę” Lipnickiego (wokal, gitara) w 2000 roku, po rozpadzie w latach 90. grupy Illusion. Obecnie oprócz Lipnickiego, grupę tworzą: Adrian Kulik (bas) i Łukasz Jeleniewski (perkusja). Jak dotąd wydali trzy płyty, w tym najnowszą „Bloo” jesienią 2007 roku. Na płycie znalazł się m.in. utwór „Trybun Ludowy” nagrany z Leszkiem Możdżerem i „96” z raperem Afront’em.

Projekt o nazwie Chassis, powstał z początkiem 2000. Artystycznie, Chassis funkcjonuje jako konglomerat pomysłów: Michała „Miśka” Gabryelczyka – wokalisty, Pawła Jelionka – gitarzysty, Mateusza „Matrixa” Rybickiego – drugiego gitarzysty i sekciarzy rytmicznych: Tomka „Jakobsa” Kiczorowskiego – garncarza oraz Piotra „Pioora” Pioorkowskiego czyli bassmena.

Muzyka Chassis to bliżej nieokreślona odmiana cięższego rocka. Ze względu na wielorakość skojarzeń trudno o obiektywny sąd w tej sprawie. Wiadomo tyle, że gdzie Chassis, tam nisko nastrojone gitary, nienaganne brzmienie, mruczący basik, kozackie bity i dobra zabawa. Chassis nie da się do końca opisać, ten zespół trzeba zobaczyć na własne oczy i usłyszeć na własne uszy!!!

20080205resized 300x199 chassis

 

Poprzedni artykułOdbudowa Urzędu Miejskiego w Kwidzynie
Następny artykułKoncert Tymona Tymańskiego