Janusz Radek, foto KCK Kwidzyn

Janusz Radek będzie gwiazdą tegorocznego Festiwalu „Wieczorne Nastroje”. Artysta wystąpi 1 grudnia, o godz. 19.30, na scenie kwidzyńskiego kinoteatru. Bilety w cenie 60 i 40 zł można nabywać w kasie Kinoteatru oraz online na stronie www.kckkwidzyn.pl

Janusz Radek – wokalista, kompozytor i aktor o niezwykle charakterystycznej barwie głosu. Obecny na polskiej scenie od 30 lat. Na swoim koncie ma już 9 płyt (z czego 3 pokryły się złotem) i takie hity jak: „Kiedy u…kochanie”, „Dziękuję za miłość”, „Groszki i róże” czy też „Na moście w Avignione”.

Swoją karierę rozpoczął od piosenki poetyckiej. W latach 1994-95 współtworzył krakowski kabaret „Zielone szkiełko”, w którym m.in. spotkał się z Robertem Kasprzyckim, Barbarą Stępniak-Wilk czy Szymonem Zychowiczem. Kolejny krok to zespoły rockowe takie jak: Moonwalker, Obcy, Jutro oraz Zanderhaus. Często występuje również w spektaklach teatralno-muzycznych. Był m.in. jednym z solistów Tryptyku Świętokrzyskiego Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Współpracował również z takimi artystami, jak: Zbigniew Preisner, Leszek Możdżer, Stanisław Syrewicz, Piotr Zander, Mateusz Pospieszalski czy Leszek Biolik.

Janusz Radek był również wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia muzyczne. Znalazł się m.in. w finałowej trójce konkursu SuperJedynki w kategorii Płyta Roku za album „Dziękuje za miłość”, a także otrzymał SuperJedynkę w kategorii Płyta Pop za album „Psałterz wrześniowy”, SuperJedynkę Publiczności w Opolu dla solistów oraz nagrodę dziennikarzy za wykonanie utworu „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Warto również dodać, że podczas koncertu w Kwidzynie usłyszymy największe przeboje Janusza Radka.

Kiedy? 1 grudnia – godz. 19.30

Gdzie: Kinoteatr, ul. Katedralna 18

Bilety: 60 zł (normalne) i 40 zł (młodzież do 26 roku życia) – nabywać można w kasie Kinoteatru oraz online

Plakat koncertu Janusz Radek - KCK Kwidzyn

Poprzedni artykuł„Wieczorne Nastroje” to 25 lat pięknej historii poezji śpiewanej
Następny artykułOgłoszenie konkursu pt. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa dzieci i młodzieży”