tancerze w czasie występu
fot. KKT Progress

Kolejny udany taneczny weekend dla tancerzy: Wiktora Grunta i Kingi Wałdoch z Kwidzyńskiego Klubu Tańca PROGRESS. Podczas międzynarodowego rankingowego turnieju World Dance Sport Federation TOP DANCE OPEN 2022, obecni wicemistrzowie Polski w kategorii Młodzież Starsza do lat 21 w tańcach latynoamerykańskich, wytańczyli dwa miejsca w ścisłym finale.

W tańcach latynoamerykańskich zajęli 5. miejsce wśród 30 par, a w tańcach standardowych 6. miejsce wśród 20 par z całej Europy. Dzięki temu awansowali na 36 miejsce w światowym rankingu par Młodzieżowych w tańcach latynoamerykańskich:

W klasyfikacji krajowej Wiktor z Kingą zajmują obecnie 1. miejsce w tańcach latynoamerykańskich – zarówno w rankingu sportowym jak i Grand Prix Ekstraklasa FTS – i w tańcach standardowych odpowiednio miejsce 4. w GPE FTS i miejsce 5. w rankingu sportowym w kategorii Młodzież.

Obecnie utytułowana para przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Świata w Tańcach Latynoamerykańskich w kategorii Młodzież Starsza do lat 21, które odbędą się w Sibiu w Rumunii. Pomagają jej w tym wspaniali trenerzy: Monika i Jarosław Grunt, Igor Wilczyński, Anna Kapli, Markus Homm.

 

tancerze Progress z maedalami i statuetkami; w sukni balowej i smokingu
fot. KKT Progress
Poprzedni artykułZ wizytą w Urzędzie Miejskim
Następny artykułRondo im. Edwarda Hulewicza