fot. arch WTZ

Świąteczne ozdoby oraz różnego rodzaju wyroby, w tym wiklinowe koszyki, deski do krojenia i wiele innych przydatnych w domu rzeczy będzie można kupować już od najbliższego poniedziałku w zabytkowym dworku w Górkach, podczas tradycyjnego, świątecznego kiermaszu.

Jego organizatorem jest Warsztat Terapii Zajęciowej. Kiermasz potrwa dwa tygodnie, od 20 marca do 1 kwietnia (otwarte także w soboty 25 marca i 1 kwietnia), w godz. 7.3014.30. Wszystkie wyroby, które będzie można kupić, powstały podczas zajęć prowadzonych w warsztacie dla dorosłych, niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie w całości na rehabilitację zawodową i społeczną niepełnosprawnych uczestników warsztatu.

fot. arch WTZ

Zabytkowy dworek w Górkach (gmina Kwidzyn) od 2004 roku jest siedzibą Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez Fundację „Misericordia”. Kiermasze organizowane są przez WTZ przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem od prawie 30 lat. W tym roku będą miały szczególny charakter, gdyż WTZ, który początkowo działał w ramach Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie, będzie obchodził 30. rocznicę powstania. W warsztacie funkcjonuje dziewięć specjalistycznych pracowni: terapii życia codziennego, plastyczna, ceramiczna, artystyczna, edukacyjno-stolarska, komputerowa, wikliniarska, redakcyjna, ogrodniczo-gospodarcza oraz gabinet rehabilitacji. Obecnie w zajęciach terapeutycznych uczestniczy 47 niepełnosprawnych, dorosłych osób z całego powiatu kwidzyńskiego. Podczas zajęć zdobywają wiele umiejętności, przydatnych w codziennym życiu lub w przyszłej pracy zawodowej. Warsztat to palcówka dzienna, funkcjonująca od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-15.00.

Poprzedni artykuł„SZAŁAMAJA” 2023
Następny artykułRodzinna Noc Sów w Kwidzynie