ZPiT Powiśle - siedząca para młodych tancerzy
fot. Mariusz Skibicki

W Kwidzynie od lat działa wiele amatorskich zespołów artystycznych, a wśród nich – Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle”, którego głównym celem było i jest propagowanie starych melodii i tańców ludowych regionu Dolnego Powiśla, kultywowanie tradycji folklorystycznych i wzbudzanie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, zainteresowań i szacunku dla starej kultury ludowej. W tym roku mija okrągła rocznica jego działalności.

60 lat temu stworzono grupę chóralno-taneczną, która uświetniała swoimi występami różne miejskie wydarzenia. I tak zespół, uznawany za wizytówkę Kwidzyna, działa po dzień dzisiejszy. 60 lat jego działalności – to czas pracy i czas koncertów, szeregu wyjazdów i nagród, ale i pracy, skupieniu się nad samodoskonaleniem.

4 czerwca 2022r. w teatrze odbędzie się jubileuszowy koncert Zespołu, który będzie okazją do podsumowania działalności i zaprezentowania jego dorobku artystycznego.

Poprzedzi go uroczysty przemarsz  ulicami miasta. Tańcząco-śpiewając Zespół Pieśni i Tańca “Powiśle” zaprosi Was osobiście na obchody Jubileuszu 60-lecia istnienia, oraz na niezwykłą wystawę archiwalnych fotografii przedstawiających dorobek kulturalny ZPiT “Powiśle”.

Serdecznie zapraszamy na muzyczno-taneczne świętowanie!

PRZEMARSZ
Kiedy: 27 maja, godz. 17:00
Start: Plac św. Jana Pawła II, ul. Katedralna 18

WYSTAWA 
Kiedy: 27 maja
Gdzie: teatr w Kwidzynie
WSTĘP WOLNY

KONCERT
Kiedy: 4 czerwca, godz. 16:30
Gdzie: teatr w Kwidzynie
Cena: 20 zł

Poprzedni artykuł„Granty PPGR”. Harmonogram odbioru sprzętu komputerowego w Urzędzie Miejskim w Kwidzynie
Następny artykułZakończenie Konferencji w sprawie przyszłości Europy