Dwie kobiety na scenie teatralnej tworzą wrażenie odbicia lustrzanego
fot. Hubert Cyzman

Epilog … to dopiero początek!

Początek drogi, początek przygody, początek pasji…

To jedyny taki konkurs teatralny, w którym uczestnik może być jednocześnie scenarzystą, reżyserem i aktorem.

Ponad 15 prezentacji i około 21 uczestników. Po raz trzeci, Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza do teatru na dopingowanie w zmaganiach aktorskich, uczestniczenie w pojedynku na scenariusze i etiudy a finalnie z cieszenia się z wygranej własnych faworytów.

EPILOG to niecodzienny konkurs sprawdzenia samego siebie. To możliwość nie tylko zdobycia profesjonalnej oceny swojego występu ale również szlifowania umiejętności w oparciu o obserwację innych i dyskusję z Jury. EPILOG to atmosfera wzajemnego wsparcia i szacunku do współuczestników, to rywalizacja ale bez walki o pieniądz, a o prestiż.

Jury w skład którego w tej edycji wejdą Tomasz Owczarek oraz Tomasz Mich, wykładowcy Studia aktorskiego Art-Play, ocenią uczestników w następujących kategoriach:

  • Najlepsza aktorka
  • Najlepszy aktor
  • Najlepsza etiuda
  • Najlepszy scenariusz

Konkurs odbędzie się 22 stycznia 2022 roku w godzinach 10:00-17:00 w teatrze przy ul. Katedralnej 18 w Kwidzynie.

Program wydarzenia dostępny na stronie www.kckkwidzyn.pl

 Jury

Tomasz Mich – tancerz, aktor, wokalista, nauczyciel, urodzony organizator, edukuje młodzież i zaraża artystyczną pasją poprzez realizację spektakli, nie ustając nawet w czasie pandemii.

Absolwent Studium Wokalno Baletowego w Gliwicach. Współpracował m. in. z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem A i zespołem Słonecni. W latach 2000-2007 tancerz międzynarodowych grup „Fire of Dance” i „Spirit of Dance”. Obecnie instruktor tańca w Chorzowskim Centrum Kultury oraz nauczyciel w Studium aktorskim ART Play Doroty Pomykały i Danuty Owczarek. Od 2006 prowadzi grupę STEP, która przerodziła się w Studio Musicalowe STEP Tomasza Micha. Był pomysłodawcą i choreografem spektaklu „Skóra i Lateks”, za który został nominowany do nagrody artystycznej Złota Maska. Jest instruktorem stepu i tańca irlandzkiego. 

 Tomasz Owczarek – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu na wydziale aktorskim. Pracuje jako aktor i reżyser zarówno teatralny jak i filmowy. Od kilku lat prowadzi zajęcia aktorskie w Szkole Aktorskiej „Art-Play” Doroty Pomykały w Katowicach. Wyreżyserował sporo spektakli spektakli na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury, minn. „Tajemną ekstazę” oraz „Top Dogs – czyli rekiny biznesu”. Zagrał m.in. w takich serialach jak: „Pierwsza miłość”, „Szpilki na Giewoncie”, „Przyjaciółki”, „Klan”. Za rolę w spektaklu „Piaskownica”, w reżyserii Ewy Wyskoczyl (Teatr ZL): nominacja do „Złotej Maski” Województwa Śląskiego, „Złota maska” na XII Forum Młodego Teatru w Teatrze Polskim w Poznaniu, I nagroda na XXXII Tyskich Spotkaniach Teatralnych.  

Za rolę w spektaklu „Dwunastu gniewnych ludzi” w reżyserii Redbada Klijnstry (premiera TR Warszawa) otrzymał nominację w kategorii najlepszy debiut Województwa Dolnośląskiego. Razem z Tomaszem Michem i Aleksandrą Konior tworzą Studio MusicaLOWE Step Tomasza Micha i Teatr Step Tomasza Micha. W musicalach odpowiada za reżyserię i przygotowanie aktorskie.

Poprzedni artykułUSAR Kwidzyn podsumowanie pierwszej rundy sezonu 2021/2022
Następny artykułKwidzyńska WOŚP