Festiwal Ulicznej Sztuki na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych corocznie przez Kwidzyńskie Centrum Kultury.

Muzycy, tancerze i artyści cyrkowi z całej Polski już 31 lipca od godz. 14:00 do 23:30 opanują plac przed teatrem w Kwidzynie.

FUSY to wydarzenie interdyscyplinarne, którego celem jest promocja teatru ulicznego oraz zaprezentowanie unikalnego, różnorodnego i inspirującego programu artystycznego dla publiczności w każdym wieku.

Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia, zmniejsza dystans między publicznością a kulturą i wprowadza ją w przestrzeń miejską. Tym bardziej cieszymy się, że ta popularna forma teatralna wraca po rocznej nieobecności do Kwidzyna.

W programie: 

14:00-16:00 Cyrk w ogrodzie,  Ruphert i Rico

16:00 Atak Clownów. Epizod III, Teatr na walizkach

17:00 Księżycowa  droga, Teatr Nikoli

18:00 Tank, Muzikanty

19:00 Złotoludy, Locomotora

20:00 Beczka śmiechu, Teatr na walizkach

21:00 Biedni Ludzie, Teatr Nikoli

22:00 Synowie Muzytronu, Muzikanty

23:00 Arabeska – pokaz ogniowo-pirotechniczny, Locomotora

O teatrach: 

Teatr Nikoli łączy w sobie elementy pantomimy, akrobatyki, komedii, tańca współczesnego i sztuki cyrkowej. Wszystkie przedstawienia to pantomimiczne występy, gdzie muzyka, ruch i gest są najważniejsze. Największy nacisk stawiany jest na humor i pozytywną energię, które ułatwiają widzowi swoiste wejście w oglądany spektakl oraz przeżywanie go wspólnie z aktorami.

Ruphert i Rico – jeden z najlepszych w Europie duet klaunów cyrkowych. Zdobywcy wielu prestiżowych nagród na festiwalach sztuki cyrkowej, przeglądach teatrów ulicznych i konkursach cyrkowych. Ruphert i Rico, przez niepowtarzalną zabawę, przynoszą uśmiech wszystkim dzieciom. Super wesołe piosenki, dynamiczna akcja, blok rozrywkowo-konkursowy, pokaz i obdarowywanie artystycznie wiązanymi, długimi balonami, malowanie buzi i włosów, deszcze baniek mydlanych i confetti, chodzenie na szczudłach, wesołe i profesjonalne prowadzenie konferansjerki… Przyniosą wszystkim uśmiech i radość!

Twórczość Teatru Na Walizkach, to przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego, teatru improwizacji, visual comedy i cyrku. Korzenie ich wywodzą się z pantomimy, ale zainteresowania i inspiracje wykraczają daleko szerzej poza sztukę mimu.

Teatr występował na wielu imprezach teatralnych i na festiwalach teatrów ulicznych w Polsce oraz wielokrotnie gościł za granicą min. we Włoszech, Niemczech, Białorusi, Austrii, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainie, Tunezji i na Węgrzech, gdzie dzięki swej oryginalnej i „międzynarodowej” formie był entuzjastycznie przyjmowany.

Muzikanty to autorski projekt teatralno-muzyczny, łączący w spektaklach muzykę na żywo, nowe technologie (live looping, projekcje, elementy mappingu scenicznego) i improwizowane uczestnictwo widzów. Funkcjonując z powodzeniem w nurcie teatru ulicznego, równolegle występuje jako formacja muzyczna. W sposób raczej zabawny.

Locomotora  – zespół tworzą profesjonaliści w swoich dziedzinach. Znajdziecie wśród nich cyrkowców, szczudlarzy, tancerzy, performerów, tancerzy, aktorów, ale przede wszystkim ludzi z wyjątkową pasją, jaką jest sztuka. To tacy ludzie tworzą właśnie grupę – Grupę Locomotora. Zaangażowanie i pasja artystów gwarantują fenomenalne pokazy oraz uśmiech na twarzach widzów.

 WSTĘP WOLNY

Foto: Hubert Cyzman

 

 

Poprzedni artykułWakacyjne szycie na maszynie
Następny artykułDom Seniora wznowił działalność