23 09 2019 lang team

 

W sobotę 28 września odbędzie się wielki finał Maratonów Rowerowych Lang Team. Ostatnie w tym sezonie zawody zostaną rozegrane tradycyjnie w Kwidzynie.

Malownicza stolica Powiśla od lat gości finał Maratonów Rowerowych Lang Team. Za każdym razem zawody przyciągają wielu miłośników kolarstwa górskiego, pięknych krajobrazów i atrakcyjnych tras.

– Kwidzyński finał Maratonów Rowerowych Lang Team oferuje to, czego oczekują kolarze MTB, czyli strome zjazdy i podjazdy, przeszkody terenowe, urozmaicony teren, ale przede wszystkim wielką dawkę sportowej adrenaliny. Cieszę się, że Czesław Lang, nieprzerwanie od ponad dekady, ufa nam i powierza właśnie naszemu miastu prawo do organizacji wielkiego finału. Przez jeden dzień Kwidzyn staje się kolarską stolicą Polski. Niech zwycięży najlepszy ale niech wszyscy dobrze się bawią! – powiedział Andrzej Krzysztofiak, Burmistrz Kwidzyna.

Miasteczko wyścigu w Kwidzynie powstanie na Placu Jana Pawła II w bezpośrednim sąsiedztwie imponującej gotyckiej katedry. Tradycyjnie uczestnicy mogą wybrać jeden z trzech dystansów: Mini (42 km), Medio (65 km), Grand Fondo (88 km). Trasa maratonu prowadzi głównie drogami leśnymi, choć na niektórych fragmentach zdarzają się odcinki asfaltowe, szutrowe, czy polne. Trasa jest niezwykle malownicza i miejscami trudna technicznie. Po starcie zawodnicy pokonają 10-kilometrowy dojazd do rundy, która liczy ok. 23 kilometrów. Startujący na dystansie Mini pokonają ją raz, Medio – dwa razy, a Grand Fondo trzy razy. Finisz na Placu Jana Pawła II. Oprócz kolarskiej rywalizacji w Kwidzynie odbędzie się także Parada Rodzinna z udziałem najmłodszych miłośników rowerów. Dzieci i ich rodzice będą mieli do pokonania 9-kilometrowy odcinek ze startem i metą przy katedrze.

– Zawody w Kwidzynie to stały punkt programu maratonów. Jesteśmy tu od lat i za każdym razem możemy liczyć na wspaniałe przyjęcie i ogromne zaangażowanie. Kwidzyn jest bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym i kolarskim. Są tu przepiękne zabytki i świetne trasy. Cieszymy się bardzo, bo w tym maratonie bierze udział wielu mieszkańców Kwidzyna. To pokazuje, że kwidzynianie bardzo polubili jazdę na rowerze – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Wszelkie szczegóły dotyczące trasy i zapisów znajdują się na stronie langteammaratony.pl. Tam również można dokonywać zapisów internetowych. Chętni będą mogli zgłosić się także w Biurze Zawodów w piątek 27 września (16:00-19:00) oraz w sobotę 28 września (8:00-10:30).

Utrudnienia w ruchu: W dniu wyścigu (tj. w sobotę 28.09) przy ul. Katedralnej, Żwirki i Wigury oraz Gdańskiej i Wiślanej mogą wystąpić utrudniania w ruchu. Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwać będą funkcjonariusze KPP Kwidzyn oraz Straży Miejskiej w Kwidzynie.

Od  piątku do soboty zamknięty będzie Plac św. Jana Pawła II.

23 09 2019 lang team1

23 09 2019 lang team2

23 09 2019 lang team3

23 09 2019 lang team4

23 09 2019 lang team5

Poprzedni artykułBadania ankietowe Urzędu Statystycznego w Gdańsku
Następny artykułWspaniałe zakończenie sezonu maratonów rowerowych w Kwidzynie