PRZYPOMINAMY!

Bądźcie z nami 30 stycznia od godziny 10:00 online.

II konkurs etiud aktorskich EPILOG, będzie emitowany na żywo za pośrednictwem profilu KCK na Facebooku (link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/448386609481360)

Drugi rok z rzędu, na deskach kwidzyńskiego teatru aktorzy amatorzy mogą sprawdzić swoje umiejętności. I drugi rok z rzędu frekwencja nas nie zawiodła. 

W szranki stanie 23 uczestników prezentując się w 16 etiudach. Przygotowane prezentacje mogą trwać niedłużnej niż 7 minut i być odgrywane maksymalnie w dwie osoby. Większość zgłoszonych zdecydowała się jednak stanąć do konkursu indywidualnie. 

Celem konkursu jest zarówno umożliwienie zaprezentowanie swoich umiejętności aktorskich, jak również sprawdzenie się w roli autora scenariusza, który sami dla siebie stworzyli na jego potrzebę. Nie oznacza to jednak, że każdy uczestnik jest jednocześnie autorem swojej etiudy, gdyż dozwolone jest posiłkowanie się gotowym utworem lub scenariuszem napisanym przez osobę trzecią.

Kategorie konkursowe:

-najlepszy aktor

-najlepsza aktorka

-najlepszy scenariusz autorski

-najlepsza etiuda teatralna

Uczestnicy będą oceniani przez jury, złożone z aktorów oraz osób zajmujących się profesjonalnie kulturą i teatrem.

Katarzyna Kaźmierczak – Absolwentka PWST w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Od 2003 roku aktorka Teatru Wybrzeże. W 2006 roku otrzymała wyróżnienie na 31. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych za rolę Marysi w “Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze Wybrzeże. Występowała także w teatrach wrocławskich: Polskim (2001) i K2 (2003).  Posiada na swoim koncie wiele świetnych ról teatralnych i filmowych, w których wzięła udział, w tym „Skrzydlate świnie”, „Persona non grata”, „Józek idzie do nieba”, „Miasto z morza”.  W Teatrze Wybrzeże brała udział w takich produkcjach jak „Little Pony”, „Czarownice z Salem”, „Mary Page Marlowe”, „Nora”, „Pan Schuster kupuje ulicę” i „Seans”.

Cezary Rybiński – Absolwent PWST w Krakowie. W latach 1980 – 2001 związany z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Od 2001 aktor Teatru Wybrzeże.

Jego debiut teatralny miał miejsce w podwójnej roli Dyrektora Teatru i Cyrku oraz Kruka w „Pinokiu” Carlo Collodi w reż. Waldemara Zawodzińskiego na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Pan Cezary stworzył wiele świetnych kreacji aktorskich również w filmach min. w „Helskich Dzwonach”, „Kamerdynerze”,  „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”, „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. W teatrze telewizji: „Dzieci Arbatu” , ” Trans-Atlantyk” , „Wróć Kropeczko”, „Zbrodnia z premedytacją” , „Zmierz Bogów”.

Produkcje teatralne z udziałem Pana Cezarego Rybińskiego w teatrze Wybrzeże to min. „Nora”, „Par paranoje” ,” Śmierć komiwojażera” , „Trojanki” , ” Wesołe kumoszki z Windsoru”.

Program konkursu: https://kck.ckj.edu.pl/img/2021_01/2021_01_20-program%202021.pdf

Poprzedni artykułWystawa „Światła Kwidzyna” – w Centrum Handlowym LIWA
Następny artykułWsparcie dla przedsiębiorców