kwidzyn logo

 

Podczas Dnia Otwartego będą udzielali informacji na temat opieki zastępczej lub adopcyjnej oraz  zachęcali do udziału w szkoleniach prowadzonych przez ośrodek.
Siedziba KOAO mieści się przy ul. Warszawskiej 14. Ośrodek na zlecenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zajmuje się przede wszystkim pozyskiwaniem, szkoleniem i kwalifikowaniem kandydatów na rodziców zastępczych bądź adopcyjnych oraz wspieraniem już istniejących zawodowych rodzin zastępczych, pogotowi rodzinnych i rodzinnych domów dziecka na terenie naszego powiatu.
Obecnie ośrodek współpracuje z 12 zawodowymi rodzinami zastępczymi niespokrewnionymi z dzieckiem, 2 pogotowiami rodzinnymi, 2 rodzinnymi domami dziecka, w Sadlinkach i Postolinie oraz zawodową rodziną specjalistyczną, niespokrewnioną z dzieckiem. Placówka działa w ramach Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej. Dla opiekunów zastępczych oraz ich wychowanków 29 maja (sobota) zorganizowany zostanie festyn rodzinny. Impreza odbędzie się  w Zielonej Szkole w Brachlewie.

Poprzedni artykułPowiatowy Inspektorat Nadzoru
Następny artykułKomunikat