25 01 2016 krecik1

„KRECIK I SPODENKI” – przedstawienie uświadamiające młodemu widzowi, że mleko nie jest ze sklepu, a pieniądze z bankomatu.

Znana wszystkim dzieciom postać z czeskich bajek – Krecik- opowiada jak to się stało, że ma wymarzone spodenki z kieszeniami. Przez ciągłe powtarzanie procesu powstawania od lnu do spodenek, stworzona jest dla dzieci komfortowa, bezpieczna sytuacja, w której przy dobrej zabawie – uczą się /bez dydaktyzmów i pouczeń/.

Reżyseria i scenografia: Anna i Maciej Dużyńscy
Muzyka: Marek Żurawski
Występują: Anna i Maciej Dużyńscy

Spektakl trwa 40 minut

29 stycznia, godz. 18.00
Czarna Sala, ul. Słowiańska 13
Bilety: 10 zł

A co piszą o swoim teatrze, widowni sami autorzy spektaklu?
Dzieci są specyficzną widownią, ponieważ nie uda się jej oszukać. Nie dlatego, że tego nie potrafimy zrobić – ale dlatego, że nie można Ich oszukać bo świat staje się wtedy zły! Nie próbujemy tego, jesteśmy uczciwi i z doświadczenia wiemy, że nieszczerość wobec dzieci nie wychodzi nikomu na dobre. Nasze przedstawienia mają za zadanie przede wszystkim bawić, ale także uczyć, dlatego wybieramy znane dzieciom motywy bajkowe, żeby nie przywiązując zbytniej uwagi do fabuły – dzieci odbierały morały głębiej ukryte. Scenografię do naszych spektakli wymyślamy i stwarzamy z materiałów budzących pozytywne emocje u dzieci: gąbka, plusz, welur itp. Posługujemy się przede wszystkim podstawowymi kolorami przyjaznymi dla dziecka. W naszych spektaklach nie promujemy agresji natomiast chętnie zwracamy uwagę np. na ekologię. Najważniejszym jednak aspektem naszej pracy, z której czerpiemy energię jest bezpośredni kontakt z młodymi widzami po spektaklu, kiedy po obejrzeniu dzieci przychodzą do nas i mogą spotkać się oko w oko z lalką, która przed chwilą dosłownie hasała po parawanie a teraz okazuje się być zwykłym pluszowym zwierzakiem-przytulakiem, można samodzielnie ożywić tego zwierzaka a także spytać jak został zrobiony i jak „dym buchał” jak „lampa świeciła” czy też „jak duży Kłusownik zamienił się tak szybko w malutkiego Kłusownika”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

25 01 2016 krecik2

Poprzedni artykułPraktykowanie uważności
Następny artykułDKF „Powiększenie” – kino polskie