fot. Kwidzyńskie Centrum Kultury

Kwidzyńskie Centrum Kultury postanowiło w tym roku świętować trochę inaczej niż dotychczas, niemniej równie uroczyście, a na pewno bliżej mieszkańców Kwidzyna. Główne obchody odbędą się na Gdanisku, na którym stanie scena muzyczna i odbędzie się pokaz militarny, zorganizowany przez Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie Gward wraz z Wojskowym Centrum Rekrutacji z Malborka oraz VII Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej we współpracy z Miastem Kwidzyn.

W trakcie obchodów na Gdanisku będzie można zobaczyć wystawę broni historycznej, zabytkowych odznak wojskowych i pojazdów wojskowych. Stowarzyszenie GWARD udostępni tego dnia do zwiedzania Muzeum Broni i Sprzętu Wojskowego KSSK GWARD. Nie zabraknie również grochówki z prawdziwej kuchni polowej.

Dla najmłodszych w Wakacyjnym Centrum Uśmiechu wystąpią popularne Frutaki. Ich przeboje: „Gruszka” czy „Światła drogowe”  znane są wszystkim dzieciom.
Dla wielbicieli muzyki patriotycznej przewidziano koncert „Serce w plecaku” w wykonaniu Artes Ensemble. Jest to kostiumowe widowisko, przygotowane specjalnie na Święto Wojska Polskiego w wykonaniu zespołu śpiewaków operowych i instrumentalistów z udziałem publiczności.

Gwiazdą wieczoru będzie Robert Kasprzycki, znany polski poeta, pieśniarz, muzyk, kompozytor i autor tekstów kabaretowych.

członkowie zespołu Kasprzycki Band
fot. Kwidzyńskie Centrum Kultury
Poprzedni artykułLetnie Granie – Zbigniew Kulwicki oraz Jack Moore.
Następny artykuł“Балад і романсів” Адама Міцкевича