widok przytulnego mieszkania
fot. Canva

W związku z rozpoczęciem drugiego naboru ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, do Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”, Urząd Miejski w Kwidzynie ogłasza wstępny nabór Mieszkańców Kwidzyna, którzy byliby realnie zainteresowani udziałem w Programie.

Prosimy o wypełnienie ankiety, na podstawie której zostanie oszacowana wartość wniosku składanego przez miasto do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Ankieta do wypełnienia

Nowe progi Programu:

  • Podstawowy poziom dofinansowania (30%) – przy dochodach do 135 000 zł rocznie – to szansa na dotację do 16 500 zł, nie więcej niż 30 proc. kosztów kwalifikowanych na jeden lokal mieszkalny.
  • Podwyższone dotacje (60%) przewidziano przy dochodach do 1 894 zł w gospodarstwie wieloosobowym i do 2 651 zł w jednoosobowym (chodzi o przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego). Wówczas można starać się o 27 500 zł, do 60 proc. kosztów kwalifikowanych.
  • Najwyższe wsparcie (90%) otrzymają ci, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 1 090 zł w gospodarstwie wieloosobowym i 1 526 zł w jednoosobowym lub jest ustalone prawo do zasiłku stałego, okresowego, rodzinnego lub opiekuńczego. Wówczas na przedsięwzięcie przewidziano aż 41 000 zł wsparcia (do 90 proc. kosztów kwalifikowanych).
  • Czwarta część programu, adresowana do wspólnot mieszkaniowych (od 3 do 7 lokali mieszkalnych). Zakłada różne opcje dotacji, każda maksymalnie do 60 proc. kosztów kwalifikowanych.
    Do 350 000 złwsparcia można uzyskać w przypadku kompleksowej termomodernizacji z wymianą źródła ciepła, do 360 000 zł jeśli przedsięwzięcie obejmuje dodatkowo zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej (lub 375 000 zł dla zadania uwzględniającego pompy ciepła) oraz do 150 000 zł, jeśli projekt zakłada tylko termomodernizację bez wymiany źródeł ciepła.

Celem programu „Ciepłe Mieszkanie” jest wsparcie wymiany źródeł ciepła na paliwo stałe i poprawa efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Beneficjenci końcowi to osoby fizyczne, właściciele lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych, uprawnieni z ograniczonego prawa rzeczowego, najemcy lokali mieszkalnych stanowiących własność gminy, a także wspólnoty mieszkaniowe posiadające 3-7 lokali.

W przypadku chęci udziału w Programie należy wypełnić poniższą ankietę, w ramach wstępnego zgłoszenia. Wypełnioną ankietę należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Kwidzynie do 31 października 2023 r. w Biurze Obsługi Ludności lub poprzez pocztę elektroniczną na adres: bol@kwidzyn.pl.

Szczegółowe informacje o Programie możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej: https://czystepowietrze.gov.pl/cieple-mieszkanie-2/ lub w Urzędzie Miejskim w Kwidzynie pod nr telefonu: 55 646 47 83.

Dodatkowe dokumenty, z którymi należy się zapoznać:

1.0.-Program-Priorytetowy-Cieple-Mieszkanie-2 (1)

1.1.-Zalacznik-1-Rodzaje-kosztow-kwalifikowanych_cz1_3

1.2.-Zalacznik-1a-Rodzaje-kosztow-kwalifikowanych_cz4 (1)

 

Poprzedni artykułGaz w sieci gazowej będzie pachniał intensywniej
Następny artykułPomorska Nagroda Jakości