kwidzyn logo

To wspólne przedsięwzięcie samorządu powiatu i miasta Kwidzyna. Nowy odcinek małej obwodnicy połączy drogi: wojewódzką Kwidzyn-Prabuty i krajową Kwidzyn-Grudziądz. Całe przedsięwzięcie obejmie budowę nowej drogi wraz z włączeniem do drogi wojewódzkiej nr 521 Kwidzyn – Iława, oraz przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 09603 Kwidzyn – Dankowo, budowę mostu, skrzyżowania z ulicami Gospodarczą i Słoneczną, budowę skrzyżowania z ul. Chmielną oraz budowę drogi wewnętrznej do obsługi urządzeń ochronnych środowiska, w granicach administracyjnych Kwidzyna i gminy Kwidzyn. Droga w kierunku  Dankowa została zamknięta dla ruchu, jednak przepuszczani są mieszkańcy. Firma prowadząca prace dysponuje także specjalnymi kartami, które upoważniają do przejazdu osoby budujące się w tym rejonie miasta oraz gminy Kwidzyn oraz posiadające działki lub pola.
Mała obwodnica będzie miał dwa pasy jezdni, każdy o szerokości 3,5 m. Wykonane zostaną chodniki oraz ścieżka dla rowerzystów o szerokości 2,5 m. Droga będzie miała nośność 40 ton.
W 2005 roku oddano do użytku pierwszy odcinek małej obwodnicy. Biegnie on od ul. Łużyckiej do Południowej i Żwirowej. Ulice te zostały połączone wiaduktem. W grudniu ubiegłego roku została zakończona modernizacja ul. Sportowej, która jest drugim odcinkiem obwodnicy. Mała obwodnica, włącznie z wykonanymi już inwestycjami, będzie kosztowała ok. 45 mln zł. Środki własne miasta i powiatu wyniosą po ok. 3,7 mln zł. Na sfinansowanie przedsięwzięcia samorząd powiatu uzyskał środki unijne w wysokości 18,6 mln zł, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycja powinna zakończyć się do końca listopada.

 

20090705 obwodnica

Poprzedni artykułDolina Kreatywna – konkursy FOTOGRAFIA i LITERATURA
Następny artykuł„Barwy lasu” – wystawa poplenerowa