29 03 2019 biblioteka1
W dniach 25-27 września odbyła się siódma już edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. To przedsięwzięcie ogólnopolskie w trakcie którego prezentowane są tzw. dobre praktyki czyli najciekawsze miejsca pokazujące jak Polska zmieniła się dzięki unijnym dotacjom. W ramach wirtualnych odwiedzin w różnych częściach Polski, promowanych na stronach Pomorskie w Unii

oraz Fundusze Europejskie, odbył się także konkurs „Pokaż swój projekt”, pod patronatem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie w ramach konkursu zaprosiła wszystkich na filmowy spacer po bibliotece, która od kilku lat mieści się w zrewitalizowanym budynku dworca PKP. Film zrealizowany przez pracowników biblioteki ma na celu promocję efektów wykorzystania Funduszy Europejskich, a także promocję biblioteki jako miejsca przyjaznego i otwartego dla każdego.
Do konkursu zgłoszono 120 filmów z całej Polski. Pierwsze miejsce zajęła prezentacja Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu, drugie Spółdzielnia Socjalna „Piast”, a trzecie Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie.
Gratulujemy i zapraszamy zarówno do spaceru wirtualnego, jak i realnej wizyty w naszej bibliotece.
Link do zwycięskiego filmiku:
Poprzedni artykułLikwidacja autobusu na targowisko
Następny artykułUMKS Kwidzyn obronił I ligę