8 marca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Zjednoczonej Europy odbyło się Święto Szkoły. 77 urodziny to doskonała okazja do podsumowań i refleksji. Sam budynek został wzniesiony w latach 1905-1906. Na przestrzeni lat przechodził kilka reorganizacji, żeby ostatecznie w 1947 roku stać się Szkołą Podstawową, której nadano numer 5.

Tego dnia uczniowie klas 1-8 zmagali się z licznymi konkursami nawiązującymi do historii naszej szkoły. Jak zwykle wszyscy spisali się na medal. Na zakończenie odbyła się uroczysta akademia, na której zostali wyróżnieni uczniowie ze średnią co najmniej 4,75, a ich rodzice odebrali z rąk pani dyrektor Anny Grodeckiej listy gratulacyjne. Naszą szkołę odwiedzili znakomici goście oraz Przyjaciele szkoły. Byli absolwenci mogli wrócić do szkolnych czasów i odnaleźć się w starych kronikach. Zwieńczeniem uroczystości był wspaniały występ klasy 2a przygotowany przez panią Agnieszkę Radomińską. Wszyscy mogliśmy przenieść się do świata pana Kleksa i razem z małymi aktorami przeżywać spotkanie z bajką.

Każdy wie, że nasza szkoła nigdy nie była i nie jest jedynie instytucją. To miejsce, które od lat tworzą uczniowie, rodzice i nauczyciele. Dziękujemy, że jesteście!

Poprzedni artykułBiesiada z Himalajami w tle
Następny artykułStudio Sylwetki Kwidzyn podbija Śląsk