Bieg na orientację

Specjalnie dla mieszkańców miasta i okolic grupa kwidzyńskich biegaczy na orientację zrzeszonych w UMKS Kwidzyn przygotowała cykl sprinterskich imprez na orientację. Wszystkie 7 etapów cyklu odbywać się będzie w terenie miejskim, tak aby każdy czuł się bezpiecznie podczas biegania z mapą. Przygotowane trasy dadzą dużo satysfakcji zarówno doświadczonym biegaczom na orientację, jak i zupełnym amatorom i nowicjuszom. Każdorazowo przygotowane będą 3 różne trasy zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności. Startować można nawet w grupie.

Cykl odbywać się będzie co miesiąc od listopada do maja, najczęściej w ostatni czwartek miesiąca. Pierwsza runda odbędzie się już w najbliższy czwartek 28 listopada na Terenach Rekreacyjnyjno -Wypoczynkowych Miłosna, z bazą w Eko-Inicjatywie. Impreza rozegrana zostanie w godzinach wieczornych (Start od 17:00) co dodatkowo uatrakcyjni rywalizację. Pozostałe rundy też będą po zmroku, dlatego warto zaopatrzyć się w latarkę czołową.

Z racji tego, że „Czwartki z Mapą” to cykl, poszczególne wyniki rund będą sumowane, a do klasyfikacji generalnej liczy się 5 najlepszych startów. To sprawia, że warto być na każdej rundzie, aby zwiększyć swoją szansę na wygraną w cyklu. A jest o co walczyć, bo na najdłuższej trasie przewidziane są nagrody pieniężne.

Dlatego zapraszamy wszystkich amatorów biegania w Kwidzynie i na Powiślu do spróbowania swoich sił w nieco innej formie. Widząc rzesze biegaczy trenujących o każdej porze po chodnikach miasta, zachęcamy do startu z mapą. Dla każdego może to być również bardzo ciekawe urozmaicenie dotychczasowych treningów. Emocje, przyjemność i dobra zabawa gwarantowane.

Bieg na orientację

Poprzedni artykułRepertuar DKF – grudzień 2019
Następny artykułKatarzyna Bednarek nowym dyrektorem Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie