Elderly female doctor sitting at emergency service telephone in the office

Życzenia dla Pracowników Służby Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony został przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest od 1950 roku 7 kwietnia. Jego celem było i jest zwrócenie szczególnej uwagi na najważniejsze i najbardziej zaniedbane  problemy zdrowotne na świecie. W Polsce w tym samym dniu obchodzimy Dzień Pracownika Służby Zdrowia i to pokazuje, że troska o zdrowie jest powinnością globalną.

Dziś ta powinność nabiera szczególnej mocy, bo cały świat stanął przed niespotykanym na taką skalę zagrożeniem naszego zdrowia i życia. Dlatego nasze myśli, uczucia i słowa wsparcia kierujemy pod adresem wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy na co dzień borykają się z problemami ochrony zdrowia, zarówno pacjentów, jak i własnego. To właśnie lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki i cały medyczny personel stają dziś na pierwszej linii walki z niewidzialnym, dlatego wyjątkowo niebezpiecznym, wrogiem.

Szanowni Państwo

W imieniu samorządu i wszystkich mieszkańców naszego miasta przesyłamy Państwu słowa wsparcia i solidarności, życząc w tych trudnych dniach przede wszystkim zdrowia, bezpieczeństwa w miejscu pracy, a także satysfakcji z tej wyjątkowej misji jaką na co dzień pełnicie. Pojęcie „Służba Zdrowia” nabiera dziś szczególnego znaczenia, bo służba to między innymi posłannictwo, powołanie, poświęcenie, zaangażowanie, gotowość. Widzimy to na co dzień, w naszym mieście i całym kraju.

Jesteście naszymi bohaterami i zapewniamy, że wspierać Was będziemy nie tylko dobrym słowem, empatią, ale wszelkimi dostępnymi środkami, byśmy wspólnie, z Waszą pomocą, mogli przetrwać ten trudny czas.

W ramach ogólnopolskiej akcji społecznej składamy Wam dziś owacje na stojąco.

Mieszkańcy Kwidzyna

Mariusz Wesołowski

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kwidzynie

Andrzej Krzysztofiak

Burmistrz Kwidzyna

Poprzedni artykułSzkolenie „Miejsce i rola szkoły w systemie zintegrowanej gospodarki odpadami.”
Następny artykułGodziny otwarcia kwidzyńskich sklepów