dwóch zawodników biegnie za piłką
fot. Supra Kwidzyn

06 sierpnia 2022 r. SUPRA KWIDZYN w meczu inaugurującym rozgrywki V ligi pomorskiej – grupa Gdańsk II w sezonie 2022/2023 – zaczyna od ZWYCIĘSTWA i wygrywa 1:0 z zespołem Raduni II Stężyca.

Już od początku meczu Supra starała się zdobyć jak najszybciej bramkę i miała ku temu kilka okazji. Swoje szanse mieli: Potr Myścich oraz Tomasz Wacławski – nowe twarze zespołu, jak również Przemysław Lewandowski i Paweł Wojtaś. Po faulu na zawodniku Supry, do rzutu wolnego podszedł Mateusz Górka. Po mocnym dośrodkowaniu w pole karne, do piłki doszedł Piotr Myścich i sprytnym strzałem ominął bramkarza gości, w efekcie czego drużyna Supry wyszła na prowadzenie.

W drugiej połowie to goście przejęli inicjatywę i utrzymywali się dłużej przy piłce. Gospodarze ograniczali się głównie do wyprowadzania groźnych kontr i stałych fragmentów gry. Właśnie po jednym z nich, w bardzo dobrej okazji strzeleckiej znajdował się Karol Karpus, jednak nie był w stanie skierować futbolówki do siatki gości. W okolicach 80 minuty spotkania nacisk ze strony gości nasilił się, w efekcie czego w dobrej sytuacji znalazł się zawodnik gości. Mocny strzał w stronę bramki obronił Sebastian Wojtowicz. Wynik już tego dnia nie uległ zmianie i to gospodarze, beniaminek rozgrywek, mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

W najbliższą sobotę 13.08.2022 o godzinie 14:30 Supra Kwidzyn rozgrywa kolejne spotkanie na kwidzyńskim stadionie. Przeciwnikiem będzie Centrum Pelplin. Wszystkich sympatyków drużyny Supra Kwidzyn serdecznie zapraszamy!

 

Poprzedni artykułPrzerwa w dostawie ciepłej wody
Następny artykułAndre Rieu – retransmisja koncertu.