flaga pl

20120228 wolontariat1

Pokojowy Patrol to wolontariusze, którzy przyjeżdżają na Festiwal Przystanek Woodstock i styczniowy Finał WOŚP, by pomagać przy organizacji tego pozytywnego zamieszania.

Aby zostać członkiem Pokojowego Patrolu, należy mieć 18 lat i ukończyć. Czekają tam na Was nie tylko zajęcia z pierwszej pomocy, ale także szereg zadań survivalowo-integracyjnych oraz kurs, po którym dostaniecie uprawnienia służby informacyjnej na imprezach masowych.

Odbycie tych szkoleń dokumentowane jest stosownymi certyfikatami. Wszystko odbywa się w malowniczej scenerii Uniwersytetu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Szadowo-Młyn, nieopodal Kwidzyna. Dołożyliśmy wszelkich starań, by stworzyć tam niepowtarzalną atmosferę i by chwile w nim spędzone były niezapomniane. I rzeczywiście takie są, bo każda patrolowa relacja ze szkolenia kończy się westchnieniem „gdyby tak wrócić do Szadowa…”.

Ci, którzy zwiążą się z nami na dłużej mają szansę wracać tam i uczyć kolejnych wolontariuszy. Bo kiedy ktoś zostaje Patrolowcem dostaje od nas szansę i możliwości, by zdobywać kolejne wiadomości i umiejętności, i dzięki swojemu zaangażowaniu i silnej woli szkolić innych. Tu wszystko jest możliwe!

Patrolowcy przyjeżdżają na szkolenie na własny koszt. Uczestnicy płacą za szkolenie 100 zł, resztę (550 zł) pokrywa Fundacja z pieniędzy zarezerwowanych na realizację Programu Nauki Udzielania Pierwszej Pomocy.

Podstawowym warunkiem uczestnictwa w naszych szkoleniach jest późniejszy przyjazd na Festiwal Przystanek Woodstock i praca w Pokojowym Patrolu w charakterze wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzięki temu Przystanek jest (w ocenie zawodowych służb) najbardziej profesjonalnie przygotowaną i najbezpieczniejszą imprezą masową w Polsce, ale wciąż zachowuje swój niepowtarzalny charakter, oparty na hasłach: „Miłość! Przyjaźń! Muzyka! Rock&Roll! Stop przemocy! Stop narkotykom!”.

Jeśli chcesz pomóc w organizacji Przystanku Woodstock, zobaczyć jak wygląda od kuchni jeden z największych festiwali w Europie i mieć swój wkład w jego powstawanie, zgłoś się na szkolenie Pokojowego Patrolu patrol.wosp.org.pl.

Wszystkie informacje o wolontariacie, Pokojowym Patrolu i datach najbliższych szkoleń znajdziecie na naszej stronie internetowej: www.wosp.org.pl/pokojowy_patrol oraz na facebooku, pod adresem: www.facebook.com/pokojowypatrol.

Zapraszamy!

20120228 wolontariat2

Poprzedni artykułMMTS Kwidzyn – PBS JURAND Ciechanów
Następny artykułKampania Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj”