ulica Targowa
fot. Aleksander Łubiński/UM
Zmiany organizacyjne przy ulicy Targowej obowiązują od 5 czerwca 2023 r.
W zeszłym roku został wprowadzony na ul. Targowej ruch jednokierunkowy, dzięki czemu uporządkowano kwestię poruszania się samochodów poprawiono bezpieczeństwo pieszych oraz zwiększyła się liczba miejsc postojowych.Zlikwidowano również obowiązującą w tym miejscu wcześniej strefę ograniczonego postoju.
Pomimo to przedsiębiorcy prowadzący działalność przy ulicy Targowej zgłaszają problemy z realizacją dostaw i parkowaniem samochodów.
Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, zostaje przywrócona strefa ograniczonego postoju, co powinno zwiększyć rotację pojazdów i dostępność miejsc parkingowych w godzinach handlowych.
12 12 2017 karta2
Strefa ograniczonego postoju obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00. Parkowanie pojazdów wewnątrz strefy jest bezpłatne, jednak ograniczone czasowo do maksymalnie jednej godziny. Ograniczenie to nie dotyczy miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. Korzystający z parkingów położonych w strefie zobowiązani są do wskazania godziny przyjazdu. W tym celu zaleca się stosowanie Kart Zegarowych służących do rozliczenia czasu postoju pojazdów. Kartę należy ustawić na czas przyjazdu i umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu. W przypadku gdy nie mamy dostępu do karty zegarowej dopuszcza się wskazanie godziny przyjazdu w inny nie budzący wątpliwości sposób np. poprzez zapisanie godziny na kartce papieru. Kartę zegarową można otrzymać bezpłatnie w Urzędzie Miejskim w Biurze Obsługi Ludności, Starostwie Powiatowym oraz w Straży Miejskiej.
Poprzedni artykuł790. Urodziny Miasta
Następny artykułNowa dekoracja świetlna na kwidzyńskim rondzie