02 04 2015 trojboj

W dniach 21-28 marca w Pilźnie odbyły się Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym. Brało w nich udział 316 zawodników i zawodniczek z 24 krajów Europy. Oczywiście nie mogło zabraknąć w śród nich zawodników z Kwidzyna. Do Pilzna na ME powołania reprezentacyjne otrzymała czwórka zawodników LKS Nadwiślanin Kwidzyn: Klaudia Szymczak, Natalia Talarska, Sebastian Kolasa i Michał Anuszek wraz z trenerem Zbigniewem Lewickim.
Start naszych zawodników rozpoczęła Klaudia Szymczak w pierwszym dniu zmagań. Cała drużyna wyczekiwała z niecierpliwością i zdenerwowaniem na pierwsze boje Klaudii w kategorii wagowej 57 kg.  Po pierwszym dość nerwowym podejściu pozostałe okazały się  pewne i skuteczne. Pozwalając Klaudii stanąć na najwyższym miejscu na podium. Klaudia przeszła do historii Europejskiego „Powerlifting”. Zdobywając pierwszy złoty medal dla reprezentacji Polski w ME, ze znakomitym wynikiem 315 kg (przysiad 115 kg, wyciskanie na ławce 65 kg, martwy ciąg 135 kg). Do tego dołożyła jeszcze trzy kolejne medale za poszczególne boje. Złoty medal w przysiadzie, złoty medal w martwym ciągu i brązowy medal w wyciskaniu na ławce. Pobiła przy tym 30 rekordów Polski w kategorii wiekowej do 18, 20, 23 lat i seniorek w kat. 57 kg.
Jak druga startowała Natalia Talarska w kat. 72 kg juniorek do 18 lat. Natalia również pokazała, że jest świetnie przygotowana do zawodów. Po zaciętej rywalizacji z Kaasalainen Henna (Finlandia) Natalia zajęła ostatecznie drugie miejsce uzyskując świetny wynik 332,5 kg (przysiad 122,5 kg, wyciskanie na ławce 67,5 kg, martwy ciąg 142,5 kg), zdobywając drugi medal dla reprezentacji Polski. Natalia również dołożyła kolejne medale za poszczególne boje. Srebrny medal w przysiadzie, wyciskaniu na ławce i martwym ciągu. W trakcie ME pobiła 18 rekordów Polski w kategorii wiekowej do 18, 20, 23 lat w kat. 72 kg.
Jako ostatni w 1-szym dniu zawodów startował Michał Anuszek w kat. 53 kg juniorów do 18 lat. Michaś miał utrudnione zadanie gdyż musiał zbijać wagę (6kg), aby nie przekroczyć dopuszczalnych 53 kg. Dodatkowym utrudnieniem był start w godzinach wieczornych. Z tego względu Michał nie mógł sobie pozwolić na zjedzenie normalnych posiłków do czasu oficjalnego ważenia. Jednak te utrudnienia oraz zawodnicy, z którymi musiał się zmierzyć nie osłabiły w nim ducha walki. Jego determinacja doprowadziła go do zdobycia brązowego medalu w przysiadzie (142,5 kg) i martwym ciągu (152,5 kg) oraz czwarte miejsce w wyciskaniu na ławce (77,5 kg). Ostatecznie z wynikiem 372,5 kg Michał zajął czwarte miejsce na starym kontynencie. Pobijając przy tym 18 rekordów Polski.
W drugim dniu zawodów startował nasz ostatni zawodnik Sebastian Kolasa kat. 93 kg juniorów do 18 lat. Sebastian z kolei zmieniał wagę na wyższą co spowodowało, że był najlżejszym zawodnikiem w swoje kategorii wagowej. W tej grupie zawodnicy przekraczali „magiczne 200 kg” w przysiadzie i martwym ciągu. Sebastianowi nie udało się zdobyć medalu, jednak jego determinacja i wola walki zasługują na wielkie uznanie. Samo powołanie do reprezentacji kraju Sebastian potraktował jako wielkie wyróżnienie. Zajmując 6 miejsce w ME z wynikiem 527,5 kg (przysiad 195 kg – rekord życiowy, wyciskanie na ławce 117,5 kg, martwy ciąg 215 kg) Sebastian nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
Za tymi wszystkim sukcesami stoi trener Zbigniew Lewicki, który całą swoją wiedzę i doświadczenie przekazał swoim zawodnikom, motywując ich do jakże ciężkich treningów, które mogli zamienić na tak olbrzymi sukces.
Nie sposób zapomnieć o ludziach którzy pomogli zawodnikom i trenerowi w zrealizowaniu marzeń. Bez których wyjazd na Mistrzostwa Europy nie byłby możliwy. Serdeczne podziękowania dla sponsorów za umożliwienie wyjazdu na Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym w Pilznie – firmie „Armakom” Wojciech Prucnal, „Artpol” Artur Milewski, PSM Renawa Kwidzyn Jerzy Śnieg, Nadleśnictwo Kwidzyn Wiesław Kosecki, Tereny Zielone  państwo Kędziora, MC Ship Service Marcin Chmielowski, Firmie „Biały” Krzysztof Białobłocki, Społem PSS Kwidzyn Jacek Dagil.

02 04 2015 trojboj2
02 04 2015 trojboj3
02 04 2015 trojboj4

Poprzedni artykułWOŚP 2015 – podsumowanie
Następny artykułCROSS-COUNTRY