Zima w pełni więc zapraszamy do wspólnego, zimowego podglądania ptasich mieszkańców Kwidzyna. W tym roku ruszamy aby policzyć ptaki kwidzyńskiej Miłosnej. Po tradycyjnej ornitologicznej wycieczce czeka nas ważne zadanie zaobrączkowania ptaków w ogrodzie Eko-Inicjatywy.

Tak, jak w latach minionych obserwacje rozpoczniemy od krótkiej pogadanki. Adam Juźwiak i Jakub Marciniak (Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa) przybliżą uczestnikom tajniki ptasich obserwacji. Obrączkowanie ptaków z naszego ogrodu poprowadzi Katarzyna Rosińska, przez wiele lat związana z programem badawczym Akcji Bałtyckiej, gdzie współuczestniczyła w odkrywaniu tajemnic fenomenu ptasich migracji. Od blisko dwudziestu lat pracuje jako edukator przyrody, współzałożycielka Leśnej Bazy Wilczek – leśnego przedszkola w Gdańsku.

Tradycyjnie zapewniamy sprzęt, poradę ornitologa oraz herbatę i ciastko na podsumowanie.

Zimowe Ptakoliczenie, to cykliczna, ogólnopolska akcja liczenia ptaków miejskich wpisująca się w ogólnoeuropejskie wydarzenie “Winter Birdwatch in Parks and Gardens”. Nie wymaga szczególnego przygotowania na trudne warunki terenowe, ale ciepłe buty, ubiór na cebulkę i termos z rozgrzewającym napojem (herbata z sokiem malinowym!) powinny załatwić większość niedogodności nawet na kilkugodzinnej wycieczce przy mrozie. Dlatego każdy, niezależnie od wieku czy kondycji, może wziąć w nim udział.

UWAGA!!! KONIECZNA JEST REJESTRACJA

Tel: 55 261-22-16 lub e-mail sekretariat@ekokwidzyn.pl

PLAN:
09:00 – zbiórka w siedzibie Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa (Miłosna 1, Kwidzyn)
09:30 – ruszamy na wycieczkę ornitologiczną
12:00 – obrączkowanie ptaków w ogrodzie Eko-Inicjatywy + ciepła herbata
13:30 – zakończenie

Regulamin uczestnictwa znajdziesz na: www.ekokwidzyn.pl

Czytaj więcej o tegorocznym Zimowym Ptakoliczeniu na stronie koordynatora ogólnopolskiego akcji – Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków -> https://otop.org.pl/2022/01/12/zimowe-ptakoliczenie-28-30-stycznia-2022/

  • Co: Zimowe Ptakoliczenie z Eko-Inicjatywą 2022
  • Kiedy: 29 stycznia 2022 r. (sobota) godz.: 09:00 – 13:30
  • Gdzie: Siedziba Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa (Miłosna 1, Kwidzyn)

Dołącz do wydarzenia na FB – https://fb.me/e/37pxbGBqX

Akcja organizowana jest w ramach projektu EDUKACJA EKOLOGICZNA MIESZKAŃCÓW KWIDZYNA. Udział  jest bezpłatny.

Poprzedni artykułKwidzyńska WOŚP
Następny artykułRekrutacja do przedszkoli