06 03 2013 plywanie

Wspaniałą formę zaprezentowali juniorzy sekcji pływania MTS Kwidzyn podczas rozgrywanych Mistrzostw Polski Juniorów. Zarówno w Dębicy (15-latkowie) jak i Olsztynie (14-latkowie) podopieczni trenera Artura Szachmytowskiego zdobyli złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski (Nikola Olszewska) oraz 19 miejsc w finałach. Ale po kolei.

Podczas mistrzostw w Dębicy na starcie stanęło ponad 450 najlepszych juniorów 15-letnich ze 110 klubów z całej Polski. Nasz klub reprezentowały dwie dziewczyny: Nikola Olszewska oraz Weronika Muzolf. Nikola okazała się bezkonkurencyjna w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym. W finale osiągnęła rewelacyjny czas 28,71 i pokonując wszystkie konkurentki została Mistrzynią Polski. Osiągnięty wynik jest jednocześnie nowym rekordem województwa pomorskiego juniorów 15 letnich.

Bardzo wysoką formę zaprezentowała również Weronika, która w pływała w finałach Mistrzostw Polski. Na 400 zmiennym zajęła bardzo wysokie 5 miejsce w Polsce, a na 200 motylkowym była szósta.

W Olsztynie natomiast na starcie stanęło ponad 500 zawodników 14-letnich ze 120 klubów z całej Polski. Nasz klub reprezentował 6 zawodników (Martina Kędziora, Ola Machalewska, Karolina Jaworska, Daria Karaszkiewicz, Julia Łaszcz i Hubert Kapica), którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, bijąc rekordy życiowe w każdym swoim starcie. Najwyższe miejsca z naszej ekipy zajęły: Daria Karaszkiewicz, która była dwa razy siódma na 100 i 200 grzbietem oraz dwa razy ósma na 200 motylkowym i 200 zmiennym. Na 8 miejscu w Polsce swój start na 50 klasycznym zakończyła Martina Kędziora, która poza tym jeszcze dwa razy była 13 na 100 i 200 klasycznym. Ponadto dwa razy w finale B pływała Karolina Jaworska. Na zakończenie Mistrzostwa nasza sztafeta w składzie Machalewska, Kędziora, Karaszkiewicz i Łaszcz zajęła 10 miejsce w Polsce.

Po starcie trener zawodników Artur Szachmytowski powiedział: To był bardzo pracowity weekend dla moich zawodników ale jednocześnie bardzo udany. Nikola po raz kolejny pokazała kto rządzi w Polsce na 50 motylkowym a Weronika, że należy do ścisłej czołówki zawodniczek w swoim roczniku. Bardzo mnie cieszy również postawa młodszych zawodników. Pokazali olbrzymią wolę walki co zaowocowało bardzo dobrymi rezultatami oraz miejscami w ścisłej czołówce w kraju. Na razie ciężko nam rywalizować z klubami gdzie w jednym roczniku na treningu jest 30 zawodników ale mam nadzieję, że za jakiś czas uda nam się z nimi wygrywać. Teraz przed nami trochę odpoczynku i zaczynamy przygotowania do kolejnych Mistrzostw Polski w lipcu.