16 04 2013 biegi1

W sobotę 13 kwietnia zawodnicy kwidzyńskiego UMKS, specjalizujący się w biegach na orientację, oficjalnie rozpoczęli sezon startowy. Inauguracja nastąpiła podczas I Mistrzostw Grudziądza w bno.

Impreza przeprowadzona została na zupełnie nowej mapie, na terenie Lasu Rudnickiego z metą na Plaży Miejskiej nad Jeziorem Rudnickim w Grudziądzu. Zawody rozgrywane były równocześnie jako I runda Mistrzostw Pomorza i Kujaw oraz I runda Indywidualnych Mistrzostw Województwa Pomorskiego. Zawodnicy UMKS Kwidzyn zaprezentowali się w tych zawodach z bardzo dobrej strony zdobywając w sumie 5 medali. Najlepiej spośród naszych biegaczy wypadli Natalia Szuba startująca w kategorii K12 i Wiktor Müller w kat. M10. Oboje wywalczyli srebrne medale zdobywając tytuły wicemistrzowskie. Natomiast Natalia Deyna w kat. K12, Mariusz Torchała (kat. M20) i Wojciech Serocki (kat. Open) zajęli trzecie miejsca w swoich kategoriach, zdobywając brązowe medale. Jeśli dodamy do tego dwa 4 miejsca Igi Müller w kat. K10 i Macieja Jaśkiewicza w kat. open oraz 5 miejsce Dariusza Kolińskiego w kat. M12, można uznać, iż był to jak dotąd najlepszy występ kwidzyńskich zawodników w półtorarocznej historii klubu. W zawodach wzięło udział 215 zawodników z północnej Polski.

Z kolei w niedzielę 14 kwietnia w lasach na południe od Terenów Rekreacyjno – Wypoczynkowych rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w średniodystansowym biegu na orientację.

Zawody rozgrywane były równocześnie jako II runda Mistrzostw Pomorza i Kujaw oraz III Mistrzostwa Kwidzyna w bno. Pierwsze prawdziwie wiosenne dni oraz bardzo ciekawy teren i bardzo dobra organizacja poprzednich kwidzyńskich imprez, spowodował, że na starcie stanęło ponad 270 zawodników z 6 województw. Tym razem, najlepiej spośród zawodników z Kwidzyna zaprezentowała się Iga Müller (UMKS) w kat. K10 zajmując 5 miejsce oraz Dariusz Koliński (UMKS) i Natalia Pudlis ze Szkoły Podstawowej nr 4, którzy wywalczyli 6 miejsca.

Jak zwykle, uczestnicy bardzo wysoko ocenili organizację zawodów i teren w jakim przyszło im rywalizować. Duże w tym miejscu podziękowania należą się wszystkim kolegom i koleżankom z klubu za sprawność i zaangażowanie organizacyjne. Na całe szczęście zszedł już śnieg a w lesie teren był nieco przesuszony i bieganie w takich warunkach sprawiało naprawdę dużą przyjemność.

Początek sezonu jest dla UMKS Kwidzyn wyjątkowo udany. W sobotę udało się w Grudziądzu wywalczyć 5 medali mistrzowskich, a w Kwidzynie oprócz sukcesu organizacyjnego również mieliśmy kilku zawodników w czołówce. Przy tej okazji należą się duże gratulacje do trenera Michała Siejakowskiego, który jak widać potrafił przygotować naszych zawodników pod względem kondycyjnym.

Nie mamy jednak szczęścia do medali zdobywanych na swoim terenie. Jeszcze nigdy żaden kwidzyniak nie wywalczył medalu w Mistrzostwach Kwidzyna.
Szczegółowe wyniki Mistrzostw Województwa Pomorskiego rozegranych w Kwidzynie wraz z międzyczasami znajdziecie Państwo na www.umkskwidzyn.pl