02 10 2017 paszport1

Jesienno-zimowy czas 2017 roku w Bibliotece Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie to okres realizacji nowych programów i projektów, z których skorzystać mogą mieszkańcy Kwidzyna. Do udziału w jednym z nich zapraszamy już dzisiaj.

Od października rusza program „Z książką na start”. Biblioteka miejska chcąc stworzyć okazję dla dzieci i rodziców do wspólnego spędzania czasu i rozmów o książkach i ich bohaterach zrealizuje inicjatywę Fundacji Metropolia Dzieci z Gdańska.

Każdy mieszkaniec Kwidzyna w wieku do 6 lat po przyjściu do biblioteki otrzyma niezwykły prezent. Będzie to pakiet startowy młodego czytelnika. W pakiecie znajdzie się książka nieodpłatnie przekazana dziecku, dostosowana do Jego wieku i spełniająca potrzeby najmłodszych czytelników; Paszport Małego Czytelnika i Kartę Biblioteczną.
Odwiedzając bibliotekę i wypożyczając książki najmłodsi czytelnicy zbierać będą pieczątki w Swoim Paszporcie. Po uzbieraniu 10 pieczątek Mały Czytelnik otrzyma imienny dyplom potwierdzający Jego czytelnicze zainteresowania. Ponadto zostanie zaproszony na uroczystą galę.

Program Fundacji Metropolia Dzieci objęty jest patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Serdecznie zapraszamy małych czytelników do wypożyczalni dla dzieci Biblioteki Miejsko – Powiatowej w Kwidzynie.

02 10 2017 paszport2

Poprzedni artykułPrezentacje Grup Artystycnych KCK
Następny artykułRepertuar DKF – październik