szachy

20100405 SZACHY1

Wzięło w nim udział 66 zawodników z 20 ośrodków, którzy przy dwudziestu stolikach zmagali się w trudnych czasami pojedynkach. Zawody jak zwykle przebiegły w miłej i sportowej atmosferze a dodać należy, że poziom gry jest z roku na rok coraz większy. Oczywiście przez cały czas trwania turnieju funkcjonowała kawiarenka z ciepłymi i zimnymi napojami oraz tradycyjnym już chlebem ze swojskim smalcem oraz ciastami domowego wypieku.

20100405 SZACHY2

Cel jaki przyświecał organizatorom turnieju to przede wszystkim uświadomienie społeczności lokalnej, że ludzie starsi i niepełnosprawni mają nie tylko takie same prawa, ale i predyspozycje do uprawiania dyscypliny sportu jaką jest gra w warcaby. Istotnym aspektem w tej grze jest zachęcanie do treningu i  i mobilizacja do pracy, co podnosi samoocenę osób starszych i niepełnosprawnych. A dodać należy, że często zawodnicy ci muszą pokonać swoje słabości związane z chorobą i wiekiem, a niejednokrotnie ze swoją niepełnosprawnością.

20100405 SZACHY3

Założeniem organizatorów było również zainteresowanie grą w warcaby jak najszerszego grona mieszkańców domów pomocy społecznej i widać, że odniosło to zamierzony skutek, bo liczba zgłaszanych ośrodków i zawodników z roku na rok wzrasta. Jednocześnie dzięki wsparciu urzędów miasta i powiatu oraz organizacji kwidzyńskich staramy się promować nasze miasto i powiat jako przepiękny region turystyczny jak również ośrodek do uprawiania sportów przez osoby niepełnosprawne.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

kl. indywidualna (puchary ufundował Starosta Kwidzyński):
I m-sce  Arkadiusz Wick      – DPS Strzebielinek
II m-sce  Mariusz Kobus       – WTZ Kwidzyn
III m-sce  Czesław Lis            – DPS Kwidzyn
IV m-sce Marek Wasilewski   – DPS Kwidzyn

kl. drużynowa   (puchary ufundowała Wójt Gminy Kwidzyn):
I m-sce   –  DPS Kwidzyn
II m-sce   –  DPS Chojnice
III m-sce   –  DPS Strzebielinek

Puchary ufundowane przez PZW o/Kwidzyn :
najlepsza zawodniczka: Maria Ewel – WTZ Kolnik
najstarszy zawodnik: Stanisław Szachta – DPS Starogard Gd.

Zwycięzcy otrzymali również nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a wszyscy zawodnicy upominki.

20100405 SZACHY4

Poprzedni artykułNieznany Wysocki
Następny artykułPomorski Dzień Przedsiębiorczości