12 07 2019 ranking

Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce w 2018 roku został opracowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Badano finanse samorządów lokalnych, koncentrując się na obiektywnych danych dotyczących między innymi wysokości dochodów własnych, wydatków inwestycyjnych czy pozyskanych środków unijnych. Wyniki zostały zaprezentowane na Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie.

W kategorii gmin miejskich najwyżej oceniono Podkowę Leśną. Kwidzyn znalazł się na 21. miejscu, na 236 badanych samorządów. Na miejscu 20. znalazł się Pruszcz Gdański, z taką samą liczbą punktów. To najwyżej notowane miasta z województwa pomorskiego w tym rankingu. To dowód na to, że finanse miejskie są dobrze prowadzone.

Kilka tygodni wcześniej w Gdańsku odbył się Kongres Samorządowy, organizowany przez „Gazetę Prawną”, pod patronatem między innymi ministerstw – infrastruktury oraz inwestycji i rozwoju. Skarbnik Urzędu Miejskiego w Kwidzynie Elżbieta Mankiewicz znalazła się w elitarnym gronie najlepszych skarbników w Polsce, otrzymując wyróżnienie za prowadzoną gospodarkę finansową miasta.

12 07 2019 ranking

Poprzedni artykułSukcesy Naszych Małych Lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 4 na Mistrzostwach Polski w Łodzi
Następny artykułMiasto zachęca do likwidacji pieców węglowych