Wymiana młodzieży z Celle
fot. Archiwum ZSO nr 1

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Kwidzynie oraz Gymnasium Ernestinum w Celle w ramach projektu wymiany partnerskiej polsko-niemieckiej.

Młodzi ludzie spotkali się z burmistrzem Andrzejem Krzysztofiakiem w Sali Ślubów. Podczas spotkania mieli okazję dowiedzieć się, jak rozpoczęła się współpraca między miastami partnerskimi. Otrzymali również pamiątkowe upominki z naszego miasta.

Uczniowie z Niemiec przyjechali do Kwidzyna 31 maja, a ich pobyt potrwa do 7 czerwca. Zakwaterowani są u kwidzyńskich rodzin.  Poza Urzędem Miejskim odwiedzili również Starostwo Powiatowe, zwiedzili kwidzyńską katedrę, Gdańsk, Sopot, Toruń i Malbork. Wzięli udział w lekcji historii w muzeum „Quidin-Marienwerder-Kwidzyn”, odwiedzili tereny leśne i rekreacyjne Miłosna.

 

Poprzedni artykułRozstrzygnięcie konkursu ofert w dziedzinie „Organizowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat z rodzin dysfunkcyjnych w formie obozów socjoterapeutycznych”
Następny artykułPrzerwa w dostawie ciepłej wody