ratusz01

Jesteś tegorocznym maturzystą, studentem lub absolwentem do dwóch lat? Nie masz planów na wakacje, a może krąży nad Tobą wizja nieciekawej pracy? Mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia: Chiny, Rosja, Indie a może Turcja?! Jeśli nadal nie jesteś pod wrażeniem, istnieje możliwość wyjazdu do innych krajów.

Praktyki oraz wolontariat zagraniczny to doskonała okazja aby podszkolić umiejętność posługiwania się językami obcymi. Zyskujesz także CV, które na pewno pozwoli wyróżnić Ci się spośród innych aplikacji. Poza aspektami dotyczącymi Twojej kariery warto abyś zwrócił uwagę na zdobycie międzynarodowych kontaktów, poznanie kultury innego kraju od środka, bezpośrednio z nią obcując, a także zyskać przyjaźnie, z pewnością  takie na całe życie.

Co zrobić aby wyjechać? Wypełnij aplikację dostępną na stronie internetowej www.torun.aiesec.pl. Czeka Cię także rozmowa z członkiem AIESEC, test językowy oraz krótkie szkolenia przygotowujące do wyjazdu.

„Będąc na wolontariacie zagranicznym można tak naprawdę nauczyć się samodzielności. Można się też wiele dowiedzieć o własnym kraju i o tym jak jest postrzegany. Poza tym mam teraz przyjaciół w takich krajach jak Czechy, Rumunia czy Brazylia, których planuję odwiedzić w przyszłym roku”. – mówi Kasia, studentka prawa, która była na wolontariacie w Sankt Petersburgu.

„Praktyka zagraniczna pozostawiła we mnie jak dotychczas najlepsze wspomnienia mego życia. Prócz fantastycznych ludzi, jakich poznałem, malowniczych rejonów, jakie zwiedziłem, nauczyłem się pracy w międzynarodowym środowisku gdzie spojrzenie na wiele procesów jest totalnie inne niż w Polsce. Ta różnorodność jak i zagraniczne doświadczenie miały kluczowy wpływ w procesie selekcji do wymarzonego stanowiska w dużej międzynarodowej korporacji, w której teraz pracuję” – Tomek, student ekonomii.

Dlaczego warto wyjechać akurat z Aiesec? Przede wszystkim nie zostawimy Cię samego z wszelkimi formalnościami związanymi z zagranicznym wyjazdem. Przygotujemy Cię do praktyki a także będziemy w stałym kontakcie podczas Twojego pobytu za granicą. Gdy już wyjedziesz do innego kraju, będzie czekał na Ciebie tzw. budy czyli Twój opiekun. To osoba bardzo pomocna, szczególnie na początku kiedy trzeba będzie kupić bilet miesięczny czy kartę do telefonu. Po powrocie, możesz wstąpić do organizacji i zająć się działalnością lokalną zdobywając kolejne doświadczenia oraz wykorzystywać wiedzę  i kontakty nabytą podczas wyjazdu.

Aplikację do wypełnienia oraz harmonogram znajdziesz na naszej stronie: www.torun.aiesec.pl

Możesz także odwiedzić nas na facebooku:

www.facebook.com/aiesec.torun.umk

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, masz jakieś pytania, wątpliwości, napisz maila: wioletta.bzdera@gmail.com – ta osoba z chęcią Ci pomoże.

CZYM JEST AIESEC?

AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka, licząca ponad 50 000 członków. AIESEC działa w ponad 110 krajach, na ok. 1600 uniwersytetach. Organizacja umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, m.in. dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne. AIESEC pomaga studentom rozwijać wrażliwość kulturową, zdolność aktywnego uczenia się, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną. Każdy dołączający do Organizacji student bierze udział w Programie Rozwoju, w ramach którego ma możliwość stopniowego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.

.

Poprzedni artykułKonkurs na nazwę kompleksu sportowo – widowiskowego przy ul. Wiejskiej w Kwidzynie
Następny artykułOgólnopolski Konkurs Recytatorski