kwidzyn logo

Organizatorzy Programu – grupy wydawnicze dzienników regionalnych – Polskapresse i Media Regionalne i Fundacja Orange oraz Partner Programu Wydawnictwo Pedagogiczne Operon chcą podkreślić nieprzeciętne znaczenie wychowawczego zaangażowania nauczycieli. Wielu polskich nauczycieli to utalentowani wychowawcy, którzy bardzo często inspirują swoich uczniów do zaangażowania społecznego i wrażliwości na potrzeby innych. Organizując konkurs chcemy podkreślić wychowawcze i społeczne znaczenie pracy nauczycieli.

W każdym województwie, dzięki Państwa głosom – uczniów, rodziców i nauczycieli – zostanie wybrany najlepszy wychowawca. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie szkoły, także te, które nie przystąpiły do IV edycji programu „Szkoła bez przemocy”.

Od 10 marca na stronie www.szkolabezprzemocy.pl dostępny będzie formularz, za pośrednictwem którego będzie można zgłaszać kandydatury na Wychowawców Roku 2010. Pierwszy, internetowy etap głosowania potrwa od 10 marca do 4 kwietnia.

Spośród zgłoszonych drogą internetową osób z każdego województwa zostanie wybranych 10 wychowawców z największą liczbą głosów. Przejdą oni do następnego etapu konkursu. Nazwiska 10 kandydatów będą następnie publikowane na kuponach konkursowych, które przez dwa tygodnie, między  4 a 15 maja, będą zamieszczane na łamach dzienników regionalnych. Wychowawca, na którego w danym województwie zagłosuje (wysyłając kupony, lub wiadomość SMS) największa liczba uczestników zostanie zwycięzcą – Wychowawcą Roku 2010 w swoim województwie. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 maja.

Szczegółowe informacje na temat konkursu na Wychowawcę Roku 2010, lista dzienników regionalnych koordynujących konkurs w poszczególnych województwach oraz Regulamin znajdą Państwo na stronie www.szkolabezprzemocy.pl

Dodatkowych informacji udziela:
Biuro programu „Szkoła bez przemocy”
Tel.: (022) 833 89 04

Poprzedni artykuł„Kultura Mennonitów. Ich szlak w Dolinie Kwidzyńskiej” – wykład
Następny artykułVIII Pomorski Turniej Warcabowy Domów Pomocy Społecznej o Puchar Starosty Powiatu Kwidzyńskiego