Urząd Miejski
fot. Archiwum UM

Stacja socjalna Joannitów powstała 7 lipca 2002 roku. Jest miejscem dla osób potrzebujących pomocy, osób słabych, w podeszłym wieku, w trudnej sytuacji materialnej, osób niepełnosprawnych, które mogą liczyć na bezpłatną poradę, bezpośrednią pomoc oraz domową opiekę. Stacja współpracuje  ściśle z publiczną i niepubliczną służbą zdrowia, uzupełnia ją i odciąża. Współpracuje m. in. z: Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym, hospicjum, Zakładem Karnym i  szpitalem w Kwidzynie. W 2005 roku nawiązano współpracę ze Światową Fundacją Zdrowie-Rozum-Serce w Warszawie.

Jednym z zadań stacji jest wydawanie leków osobom, które są objęte stałą opieką MOPS, osobom bezrobotnym, rencistom oraz osobom, które zgłosiły się do stacji szukając pomocy, a które zgłaszały brak środków finansowych na zakup leków. Stacja socjalna udziela również pomocy o charakterze rzeczowym, w postaci środków medycznych.

Pielęgniarki stacji pracują w środowisku chorego, w jego domu wykonując zabiegi pielęgniarskie.
Co roku wykonywanych jest około 700 wizyt domowych.

Jednym z zadań stacji socjalnej jest prowadzenie i dyspozycja sprzętem rehabilitacyjnym i pomocniczym, z którego co roku korzysta kilkaset osób.

Od marca 2004 przy stacji funkcjonuje Koło Chorych na Stwardnienie Rozsiane.

Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania.

 

Poprzedni artykułWymiana dowodów osobistych
Następny artykułWakacje z Kwidzyńskim Centrum Kultury