30 12 2014 zlobki

Sieć żłobków Pozytywnych Inicjatyw proponuje rodzinom wielodzietnym nowy program wsparcia „Pozytywny 3 „. Każde czwarte i kolejne dziecko w rodzinie będzie miało zagwarantowaną bezpłatną opiekę w żłobku fundacji. Jedynym kosztem ponoszonym przez rodziców będzie opłata za wyżywienie. Program zakłada również to, że za trzecie dziecko opłata będzie o 25% niższa.

Demografowie biją na alarm – w Polsce rodzi się za mało dzieci. Nasze społeczeństwo starzeje się w coraz szybszym tempie. Tymczasem z prowadzonych w kraju badań wynika, że Polacy chcą mieć dzieci, przeszkodą są jednak wysokie koszty związane z ich utrzymaniem. Dlatego rodzice decydują się na mało liczne potomstwo. Program fundacji z Pucka jest inicjatywą mającą na celu wspieranie rodzin posiadających co najmniej troje dzieci.

Pozytywne Inicjatywy utworzyły w 2012 r. sieć ponad 60 żłobków i przedszkoli na terenie całego województwa pomorskiego. W ciągu okresu funkcjonowania projektu unijnego do żłobków PI przyjmowane były w pierwszej kolejności dzieci rodziców i opiekunów wracających na rynek pracy. Od nowego roku zasady ulegną zmianie – o przyjęciu do placówki zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Żłobki funkcjonują zarówno w największych miastach regionu, jak i małych wsiach. Działają tam, gdzie rodzice i opiekunowie zgłaszali konieczność powstania danej placówki edukacyjnej. Placówki prowadzone są na najwyższym poziomie. Zapewniają profesjonalną opiekę pedagogiczną i najnowsze wyposażenie. Obok warunków określonych Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej każda z placówek spełnia również wewnętrznie przyjęte wymagania.

Informacje o lokalizacji placówek i warunkach przyjęcia do nich dostępne są na stronie www.siec.pozytywneinicjatywy.pl.

 

Poprzedni artykuł78. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym
Następny artykułRepertuar DKF „Powiększenie” – styczeń