um

Jako pierwsi na starcie o godzinie 8:45 (niestety trzeba było wcześnie wstać) stanęli nasi najmłodsi zawodnicy z roczników 2001-2003. Dla większości z nich był to dopiero pierwszy start w tak poważnych zawodach, więc ogromny stres był zrozumiały. Wszyscy zawodnicy z roczników 2002-2003, którzy jeszcze w zeszłym roku uczyli się pływać w Kwidzyńskim Towarzystwie Pływackim, pokazali się z jak najlepszej strony.
Bardzo dobrze poradzili sobie ze stresem osiągając bardzo dobre rekordy życiowe. Młodym zawodnikom udało zdobyć się 2 brązowe medale, które zawisły na szyjach Klaudii Stańczak oraz Olgi Szachmytowskiej. Miejsca punktowane zajmowali jeszcze Martyna Karaszkiewicz, Marcin Wysocki oraz Mateusz Zimnicki. Brawa należą się również pozostałym naszym młodym wychowankom Angelice Piaseckiej, Nikoli Śliwa, Antoninie Czubała, Amelii Kędziora, Miłoszowi Berent, Kubie Krol oraz Kubie Urbańskiemu, którzy pokazali prawdziwy sportowy charakter, godnie reprezentując nasz klub i nasze miasto na arenie ogólnopolskiej.

Pływaczki z Kwidzyna

Po południu natomiast na starcie stanęli nasi bardziej doświadczeni zawodnicy z roczników 2000-1997, którzy pokazali, że są bardzo mocną drużyną. Praktycznie w każdym wyścigu ktoś z naszych zawodników stawał na podium lub zdobywał miejsce punktowane. Warto jeszcze dodać, iż wyniki osiągane przez naszych pływaków były, jak na początek sezonu, bardzo dobre i optymizmem napawają na dalszą część sezonu. Nasi medaliści to: Daria Karaszkiewicz (2 złote, 1 srebrny), Weronika Muzolf (3 złote), Nikola Olszewska (3 złote), Julia Goc (2 złote, 1 srebrny), Filip Czop (złoty), Michał Czop (złoty i brązowy), Klaudia Dobosz (srebrny), Karolina Jaworska (2 srebrne), Marta Tyburska (złoty i srebrny), Julia Łaszcz (srebrny) Ola Machalewska (brązowy). Miejsca punktowane zajmowali: Michalski Jakub, Prażanowski Damian, Kapica Hubert, Martina Kędziora, Patrycja Nowicka i Piotr Krukowski.
Tak doskonałe wyniki naszych zawodników spowodowały, iż MTS Kwidzyn zajął 2 miejsce w klasyfikacji klubowej. Ponadto Nikola Olszewska została najlepszą zawodniczką w kategorii 14 lat, Daria Karaszkiewicz była najlepsza w 13 latkach a Weronika Muzolf trzecia w 14 latkach.

 

Poprzedni artykułNagrody Burmistrza
Następny artykułPodróże przez fundusze