Wojciech Orliński
11 maja o 17:00 w Wagonie Kultury odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim – dziennikarzem i komentatorem społecznym, którego artykuły i felietony cieszą się popularnością i poważaniem od przeszło 20 lat. Autor biografii m.in. Stanisława Lema oraz relacji podróżniczych z USA i Europy.

Biografia „Kopernik. Rewolucje” Wojciecha Orlińskiego, jest pozycją dla osób fascynujących się zarówno nauką, jak i biografią, pojawiła się na firmamencie bestsellerów 2022 roku.

Postać Mikołaja Kopernika jest szeroko znana na całym świecie, głównie za sprawą rewolucji, której dokonał w astronomii. Wojciech Orliński wziął pod lupę życie tego wszechstronnie uzdolnionego polihistora, by przybliżyć czytelników do odkrycia, co sprawiło, że kształcony początkowo w dziedzinie medycyny i prawa kanonik stał się twórcą teorii, która na zawsze odmieniła astronomię. W biografii tej jest łączony opis życia człowieka, naukowca i człowieka żyjącego w epoce, która była pełna przewrotów i rewolucji intelektualnych oraz mentalnych.

Życiorys ten toczy się na tle wielkich wydarzeń renesansu, uzmysławiając czytelnikowi, jak wyglądał i funkcjonował świat, w którym dorastał, edukował się i żył jeden z najsłynniejszych Polaków – autor również pochyla się nad kwestią polskości przedmiotu swojej opowieści – w historii. Pozwala zrozumieć Kopernika nie tylko jako interdyscyplinarnego naukowca, ale także jako człowieka.


Serdecznie zapraszamy.
Poprzedni artykułKwidzyński Klub Kolarski w Pucharze Polski
Następny artykułMMTS podejmuje Zagłębie Lubin