kwidzyn logo

20090413 Plac zabaw - ul. Warszawska

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kwidzynie przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości o wynikających z przepisów ustawy Prawo budowlane, obowiązkach w zakresie podjęcia działań kontrolno-zapobiegawczych dotyczących właściwego utrzymania placów zabaw, urządzeń sportowych oraz innych obiektów małej architektury. Celem tych działań jest zapewnienie właściwego stanu technicznego i estetycznego oraz bezpieczeństwa użytkowania wszystkich obiektów i urządzeń budowlanych.

W okresie wiosennym konieczne jest sprawdzanie obiektów małej architektury,ze względu na narażenie na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas ich użytkowania, np. huśtawek i zjeżdżalni.

Wykonywanie ustawowych obowiązków przez właścicieli i zarządców wiąże się przede wszystkim z przeprowadzaniem okresowych przeglądów, sprawdzenia stanu technicznego i bezpieczeństwa użytkowania obiektów oraz realizacją niezbędnych robót naprawczych i remontowych.

W celu uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników placów zabaw, którymi są przede wszystkim małe dzieci, zalecam właścicielom i zarządcom pilne przeprowadzenie przeglądów technicznych tych obiektów.

 

Poprzedni artykułMiędzynarodowe Wielkanocne Zawody Balonowe w Kwidzynie
Następny artykułFinał „Dobrego wyboru 2009”