kwidzyn logo

20071008 resized 400x266 laskowikisikora

Zenon Laskowik absolwent poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, na której założył kabaret „Klops”. W 1970r. stworzył wraz z Krzysztofem Jaślarem kabaret 'Tey’ i przez wszystkie lata jego istnienia był autorem lub współautorem tekstów, jednym z głównych wykonawców a także „animatorem życia towarzyskiego.” To on nadawał kabaretowi kształt i charakter oraz był, mówiąc w przenośni, jego znakiem rozpoznawczym, pomagał Polakom odreagować absurdy czasów PRL-u. Na początku lat 90. wycofał się z życia estradowego i został listonoszem w Poznaniu.

Władysław Sikora autor, reżyser, aktor, kompozytor, teoretyk, inicjator, inspirator, instalator. Postać. Lider Kabaretu Potem od 1985 do końca. Serce, mózg i wątroba A’YoY-a.
Nie pamięta kiedy się urodził, można jednak przypuszczać (postawa), że dawno. Co ciekawe, podobno w chwili urodzin miał już komplet zębów, łącznie z ósemkami. W wieku lat trzech opracował jednolitą teorię pola marchwi. Miał biedak nadzieję, że to się sprzeda do kabaretu. Sprzedało się. Mało kto wie, ale cała teoria kabaretu jaką Sikor mami świat, jest jedynie cząstką drobną, ogólnej teorii w/w pola.

20071008 resized 400x301 794px Sikora

Kwidzyńskie Centrum Kultury, koMuna kabaretoWa „trzY kropki”, Zenon Laskowik, Władysław Sikora i Kabaret OAO zapraszają w piątek 12 października 2007 r. o godz. 17:30 i 20:15 do teatru na „O’Pyrę za 3 grosze + VAT”.

Cena biletów 35 zł

 

Poprzedni artykułPiłka ręczna – liga juniorów starszych
Następny artykułAkcja kontroli pojazdów