flecistka
fot. Archiwum Phasma Music

Startuje szósta edycja festiwalu Kwidzyńska Wiosna Muzyczna w dniach 11-14 kwietnia, organizowanego przez fundację Phasma-Music i Kwidzyńskie Centrum Kultury. Przez cztery dni będziemy mogli uczestniczyć w wybornej uczcie muzycznej.

Całość jest projektem fundacji Phasma-Music pod nazwą: Kwidzyński Międzynarodowy Festiwal Muzyczny, w którego skład wchodzą między innymi Zaduszki Jazzowe, Muzyka Nowa oraz Kwidzyńska Wiosna Muzyczna. Kwidzyński Międzynarodowy Festiwal Muzyczny został nagrodzony przez Europejską Federację Festiwali tytułem „Remarkable Arts Festival” (wyjątkowy festiwal sztuki) i otrzymał znak jakości na 2019-2023 – E F F E Label.

W tym roku fundacja rozpoczyna nowy cykl koncertowy Muzyka w zabytkach Kwidzyna, będą to muzyczne spotkania w historycznych obiektach Kwidzyna, połączone z prelekcjami na temat historii miasta oraz jego zabytków dr. Justyny Liguz.

Tworząc festiwal fundacja Phasma-Music stawia na nową jakość i wydarzenie, które wpisuje się w krajobraz miasta, stwarzając jednocześnie zupełnie nowe miejsce spotkań dla mieszkańców z muzyką na najwyższym, światowym poziomie artystycznym.

Wielokrotnie nagradzani i uznani artyści, zaprezentują klasyczne dzieła kompozytorów polskich i zagranicznych od baroku po muzykę dwudziestego pierwszego wieku. Organizatorzy starają się przedstawić ofertę bogatą w różnorodne style muzyczne, niemniej spojone wysokim poziomem wykonawczym, doskonałym przygotowaniem oraz dbałością o szczegóły, zarówno artystycznej jak i organizacyjne. W programach koncertowych znajdą się utwory powstające na przestrzeni kilku wieków europejskiej kultury muzycznej. Ponadto, celem koncertów  jest zainteresowanie i stworzenie oferty kulturalnej osobom, które na co dzień nie są stałymi bywalcami koncertów filharmonicznych.

Koncerty:

  • KATEDRA w KWIDZYNIE

Wtorek, 11.04.2023, godz. 19:00

KONCERT CHÓRALNY

WYKONAWCY: KAMERALNY CHÓR GLORIA LWOWSKIEJ NARODOWEJ FILHARMONII,

WOLODYMYR SYVOKHIP, DYRYGENT

  • KOŚCIÓŁ pw. ŚW. TRÓJCY

Środa, 12.04.2023, godz. 19:00

KONCERT MUZYKI KAMERALNEJ

WYKONAWCY: TRIO SOPOT

  • ZAMEK w Kwidzynie Oddział MUZEUM ZAMKOWEGO W MALBORKU

Czwartek, 13.04.2023, godz. 19:00

KONCERT KWARTETU SMYCZKOWEGO

WYKONAWCY: BALTIC NEOPOLIS QUARTET

  • I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DAWNE POLSKIE GIMNAZJUM w Kwidzynie

Piątek, 14.04.2023, godz. 19:00

KONCERT ORKIESTRY SMYCZKOWEJ

WYKONAWCY:  IWONA GLINKA, FLET,

ELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA

PAWEŁ KOTLA, DYRYGENT

Pomysłodawczynią i organizatorką koncertów jest dr. Iwona Glinka, z zamiłowania, pasji i wykształcenia doskonała flecistka, pedagog i muzykolog. Jako solistka, kameralistka (m.in. członkini prestiżowego Hellenic Contemporary Music Ensemble Theodora Antoniou) oraz muzyk orkiestrowy (pierwsza flecistka w Ateńskiej Orkiestrze Symfonicznej) Iwona Glinka występowała w Grecji – gdzie mieszka od roku 1995 – oraz na obu kontynentach amerykańskich, w Europie oraz Azji.

Wstęp wolny

plakat Kwidzyńska Wiosna Muzyczna

Poprzedni artykułRowerowa Akademia Przedszkolaka
Następny artykułKursy autobusów w 2. dzień Świąt Wielkanocnych