Startuje piąta edycja festiwalu Kwidzyńska Wiosna Muzyczna organizowanego przez fundację Phasma-Music i Kwidzyńskie Centrum Kultury. W dniach 28-29 kwietnia i 1 maja w Teatrze Miejskim w Kwidzynie, przez trzy dni będziemy mogli uczestniczyć w wybornej uczcie muzycznej.

Całość jest projektem Fundacji Phasma-Music pod nazwą: Kwidzyński Międzynarodowy Festiwal Muzyczny, w którego skład wchodzą między innymi Zaduszki Jazzowe, Muzyka Nowa oraz Kwidzyńska Wiosna Muzyczna. Kwidzyński Międzynarodowy Festiwal Muzyczny został nagrodzony przez Europejską Federację Festiwali tytułem „Remarkable Arts Festival” (wyjątkowy festiwal sztuki) i otrzymał znak jakości na 2019-2023 – EFFE Label.

W tym roku muzycy związani z Kwidzynem, wielokrotnie nagradzani i już uznani artyści, zaprezentują nam klasyczne dzieła kompozytorów polskich i zagranicznych od baroku po muzykę dwudziestego pierwszego wieku. Organizatorzy starają się przedstawić ofertę bogatą w różnorodne style muzyczne, niemniej spojone wysokim poziomem wykonawczym, doskonałym przygotowaniem oraz dbałością o szczegóły, zarówno artystycznej jak i organizacyjne. W programach koncertowych znajdą się utwory powstające na przestrzeni kilku wieków europejskiej kultury muzycznej. Ponadto, celem koncertów jest zainteresowanie i stworzenie oferty kulturalnej osobom, które na co dzień nie są stałymi bywalcami koncertów filharmonicznych.

Koncerty:

  • czwartek, 28 kwietnia o godz. 19:00 wystąpią: MATEUSZ DOBOSZ, MARIUSZ RUTKOWSKI i organizatorka, IWONA GLINKA.
  • piątek, 29 kwietnia  o godz. 19:00 zagrają: KATARZYNA BUDZIŃSKA-SZYSZKO, PAWEŁ MARCZEWSKI oraz RADOSŁAW KUREK.
  • niedziela, 1 maja o godz. 19:00 zaśpiewają: MONIKA LITWIN – DYNGOSZ i WOJCIECH DYNGOSZ przy akompaniamencie JUSTYNY JAKUBOWSKIEJ.

Pomysłodawczynią i organizatorką koncertów jest dr. Iwona Glinka, z zamiłowania, pasji i wykształcenia doskonała flecistka, pedagog i muzykolog. Jako solistka, kameralistka (m.in. członkini prestiżowego Hellenic Contemporary Music Ensemble Theodora Antoniou) oraz muzyk orkiestrowy (pierwsza flecistka w Ateńskiej Orkiestrze Symfonicznej) Iwona Glinka występowała w Grecji – gdzie mieszka od roku 1995 – oraz na obu kontynentach amerykańskich, w Europie oraz Azji.

W trakcie koncertów odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Tobiasza Szyszko, podopiecznego fundacji Espero – Nadzieja Dla Dzieci.

  • Wstęp wolny za okazaniem wejściówek.
  • Rezerwacje pod numerem telefonu: 55 279 34 24.

 

Poprzedni artykułRozpoczęcie Sezonu Motocyklowego
Następny artykułPora na kwietniowy Pchli Targ