26 09 2014 skandia1

Już 4 października wielki finał Skandia Maraton Lang Team 2014. Na ostatniej tegorocznej edycji rowerowego święta spotykamy się 4 października na Placu Jana Pawła II w Kwidzynie.
Kwidzyn tradycyjnie już jest gospodarzem finałowej edycji Skandia Maraton Lang Team. Miasto, przepięknie położone nad rzeką Liwą, przyciąga coraz więcej amatorów kolarstwa. W 2013 roku wystartowało tu ponad 1100 zawodników. „Kolarstwo cieszy się coraz większą popularnością i to widać. Cieszę się, że finałowa edycja ponownie odbędzie się w Kwidzynie. Są tu świetne warunki i wspaniały atmosfera, która sprzyja rowerom – mówi Dyrektor Generalny Skandia Maraton Lang Team Czesław Lang.
Skandia Maraton Lang Team to jeden z najpopularniejszych cykli maratonów rowerowych w Polsce. Dzięki niemu wiele osób ma szansę spełnić marzenia o kolarskim sukcesie. W imprezie może wystartować każdy, nie ma tu ograniczeń wiekowych, a cztery dystanse i atrakcyjne trasy dostosowane są do zróżnicowanego poziomu uczestników. W Skandia Maraton Lang Team startują bowiem amatorzy, profesjonaliści, a także całe rodziny.
Właśnie dla rodzin przygotowana została dziesięciokilometrowa trasa Rodzinnej Parady. Dystans Mini liczy 42 kilometry, Medio 54, a najdłuższy odcinek Grand Fondo aż 86 kilometrów. Trasy poszczególnych dystansów prowadzą w większości drogami leśnymi, choć są również odcinki asfaltowe, szutry, a także polne drogi. Trudne technicznie mogą się okazać niedługie podjazdy i zjazdy. Natomiast w czasie opadów deszczu na trasie mogą wystąpić duże ilości błota.
Do zawodów będzie można zapisywać się w piątek, 3 października w Biurze Zawodów na Placu Jana Pawła II w godzinach 16.00-19.00, a także w dniu zawodów od godziny 8.00 do 10.30. Finałowa edycja Skandia Maraton Lang Team rozpocznie się o godzinie 11.00. W Kwidzynie poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnych imprezy, a także triumfatorów Pucharu Polski w maratonie MTB.
W miasteczku zawodów będzie można dołączyć do charytatywnej akcji Pozytywne Obroty. Kilometry przejechane na stacjonarnych trenażerach przeliczane są na pieniądze, za które zostają zakupione rowery dla podopiecznych domów dziecka. Po pięciu edycjach udało się zebrać ponad 47 tysięcy złotych i zakupić 47 rowerów marki Giant.
W Kwidzynie poznamy także zwycięzcę konkursu „Camera Maraton”, w którym główną nagrodą jest Jeep Compass. Pozostałe nagrody to zegarki Festina, odżywki Vitarade, okulary Superdry i stroje Quest. Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie www.skandiamaraton.pl

26 09 2014 skandia2

Poprzedni artykułDKF „Powiększenie” – październik
Następny artykułMMTS Kwidzyn – KS SPR CHROBRY Głogów