11 marca w teatrze odbędzie się wernisaż wystawy organizowany przez Kwidzyńskie Centrum Kultury. Czworo zdolnych artystów: Joanna Wolf-Marszałkiewicz, Elżbieta Stankiewicz, Milena Szczepańskiej-Zakrzewskiej i Wal Jarosz projektodawca i założyciel  Group 4, zaprezentują swoją twórczość malarsko-performancową.

Na wystawie obejrzeć będzie można kilkanaście płócien o tematyce tak różnorodnej, że samemu trzeba ocenić i wybrać akurat ten nurt, który przemawia do Was najsilniej.  Są pejzaże i portrety, szeroko pojęty performance oraz bajkowe postacie.

11 marca o godz. 17:00 – wernisaż wystawy. WSTĘP WOLNY

Joanna Wolf-Marszałkiewicz na wystawie zaprezentowała trzy prace z cyklu „Pejzaże wodne”, będące wynikiem obserwacji i kontemplacji podczas spacerów nad brzegiem jezior i rzek.

Elżbieta Stankiewicz wykorzystuje do swojej pracy rozdrobnione papiery o różnych strukturach, tworząc w ten sposób rodzaj instalacji. Poprzez złożony proces technologiczny powstają piękne w swojej materii przestrzenne papiery -betony, sprawiające wrażenie silnych, masywnych, monumentalnych obrazów tymczasem same w sobie materie są niesamowicie kruche łamliwe i subtelne. Ich wewnętrzne życie skrywa tajemnice bolesną. Dotyka czasu, samotności, odchodzenia i starości.

Milena Szczepańska-Zakrzewska w malarstwie  jest nieomal taka sama jak ona – radosna, pogodna, trochę dziecinna, świeża i naiwna. Śmiałe zestawienia barw – zieleni z żółcieniami i fioletami, czerwieni z granatami, czerni z cyklamenem – charakteryzują niewielkie, pełne wdzięku obrazki (…). Jej miniatury pełne są malowanych akwarelami ciepłych barw, pogodnego nastroju i wielkiej atencji wobec ludzi i przyrody”.

Wal Jarosz to pomysłodawca projektu Real, również Group 4 jak i spotkań artystów poznanych w internecie  w przestrzeni Galerii Koszalińskiej. Organizuje plenery dla artystów  poznanych w sieci. Twórczość to głównie malarstwo olejne, pastel olejny czasem akwarela, gwasz, rysunek, collage. Ulubionymi tematami są: postać ludzka, zwierzęta, krajobrazy, portrety.

Wystawa będzie dostępna w teatrze do 30 marca.

Poprzedni artykułDzień Kobiet
Następny artykułPunkt koordynacyjny dla uchodźców z Ukrainy / Координаційний пункт для біженців з України