07 08 2014 wawel1

Okres wakacyjny to czas rozgrywania największych międzynarodowych zawodów w biegach na orientację. W tym roku młodzi zawodnicy kwidzyńskiego UMKS wezmą udział praktycznie we wszystkich najważniejszych zawodach sezonu letniego w Polsce, promując jednocześnie przyszłoroczne Grand Prix Polonia 2015, które rozegrane zostanie w Kwidzynie.
W drugim tygodniu lipca zawodnicy z Kwidzyna rywalizowali w pięciodniowych zawodach Wawel Cup 2014 jakie zostały rozegrane w bardzo trudnym technicznie terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej.
– Nasi zawodnicy pierwszy raz w swojej karierze biegali w tak trudnym technicznie terenie. Nigdy wcześniej nie spotkali się z trasami na których punkty kontrolne ustawiane byłyby na skałkach, w szczelinach skalnych czy jaskiniach. To było dla nich bardzo ciekawe ale i wymagające doświadczenie.
Najlepiej z pośród 14 zawodników reprezentujących UMKS Kwidzyn spisali się po raz kolejny najmłodsi reprezentanci Kwidzyna. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii M10 wywalczył Wiktor Müller, a trzecie jego młodsza siostra Iga Müller, która rywalizowała w kategorii K10. Na bardzo wysokich miejscach zawody ukończyli również Mateusz Soliwoda (M10), który zajął 5 miejsce i Natalia Szuba, która wywalczyła ostatecznie 6 pozycję.
Wawel Cap 2014 w Złotym Potoku był ostatnią i generalną próbą przed największymi zawodami w biegu na orientację na świecie – O-Ringen 2014 w Szwecji. Przypomnijmy, że w zawodach tych, które odbywają się w okolicach zaprzyjaźnionego z Kwidzynem Olöfström i weźmie udział 12-osobowa reprezentacja UMKS Kwidzyn.

07 08 2014 wawel3
07 08 2014 wawel4
07 08 2014 wawel2

Poprzedni artykułZawody O-Ringen
Następny artykuł„Pomorskie Święto Wisły”