01 02 2013 stolemy

Już po raz ósmy amatorzy aktywnych form wypoczynku spotykają się na Rajdzie „Stolemy”. Rajd jest największą zimową imprezą turystyczną o charakterze wielodyscyplinowym w województwie pomorskim.

Co roku turyści „wędrują” po trasach pieszych, rowerowych i narciarskich, oczywiści o ile jest wystarczająca ilość śniegu. Jeżeli są chętni organizujemy również trasę rowerową (!), a w historii rajdów była też trasa kajakowa i przygodowa.

Dotychczasowe rajdy przebiegały po zakątkach Kaszub (2006-2011 r.), Kociewia (2012 r.), a w tym roku wędrujemy po gościnnym Powiślu. Uczestnikami rajdu są grupy szkolne, kluby turystyczne oraz turyści indywidualni bez ograniczeń wiekowych. Na wycieczki piesze można wybrać sobie trasę rekreacyjną (kilkanaście km) lub długodystansową (ponad 20 km). Zapraszamy także mieszkańców Kwidzyna  – szczegóły na stronie www.stolemy.pl

Codziennie wieczorem uczestników czekają  również specjalnie przygotowane atrakcje np. gra miejska oraz imprezy na orientację,
Oprócz pokonywania tras rajdowych uczestnicy spotkają się przy ognisku, zwiedzą najciekawsze miejsca po drodze oraz w mieście Kwidzynie.

Wszystkie atrakcje rajdowe zapewnione są dzięki ogromnej pomocy Urzędu Miejskiego.

Impreza organizowana jest przy udziale Urzędu Miejskiego w Kwidzynie, Starostwa Powiatowego w Kwidzynie, LOT-Liwa, Oddział PTTK.

Poprzedni artykułKoncert „Nils Project”
Następny artykułFerie z biblioteką